Bergen’in katili Halis Serbest’ten yapım şirketine dava şoku! Bakın kaç para istiyor!

‘’Arabeskin Kraliçesi’’ Bergen’in hayatının anlatıldığı film için maddi-manevi tazminat davası açan Bergen’in katili Halis Serbest, 300 ila 500 bin TL arasında para istiyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde oynadığı Bergen filmi gerek hasılatıyla gerek gerekse konusuyla gündemden düşmüyor. Filmin gündemde olması sonrası Bergen’i öldüren Halis Serbest yapım şirketine maddi-manevi tazminat davası açtı.

Farah Zeynep Abdullah’ın kazancı gündemdeyken Serbest’in 300 ila 500 bin arasında bir tazminat istemesi gözlerden kaçmadı.

Halis Serbestten Bergen Filminin Yapim Sirketine Tazminat Davasi 5876 Dhaphoto3

Bergen’i öldüren Halis Serbest, 4 Mart’ta vizyona giren “Bergen” filmine dava açtı. Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde oynadığı Bergen filminin yapım şirketine, ‘kişilik haklarına saldırı’ olduğu iddiasıyla maddi-manevi tazminat davası açan Serbest gündem oldu. Farah Zeynep Abdullah’ın kazancının konuşulduğu günlerde harekete geçen Serbest’in istediği tutar da dikkat çekti.

Halis Serbestten Bergen Filminin Yapim Sirketine Tazminat Davasi 5876 Dhaphoto2 Scaled

Serbes’in avukatı Taylan Perver Yalnız, müvekkilinin hayatının rızası olmadan filme konu edildiğini belirterek, “Müvekkili inanılmaz derece ölüm tehditleri alıyor. Bununla beraber sosyal medyada sürekli hakarete maruz kalıyor. Ortada kişinin rızası olmadan çekilmiş bir film ve hukukun zedelendiği bir durum vardır” dedi.Halis Serbestten Bergen Filminin Yapim Sirketine Tazminat Davasi 5876 Dhaphoto4 Scaled

FİLME TEDBİR KARARI İSTEĞİ REDDEDİLDİ

Halis Serbest, söz konusu film gösterime girmeden önce avukatı aracılığıyla Kozan 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne ‘kişilik haklarına saldırı’ iddiasıyla gösterimin durdurulması için ihtiyati tedbir kararı alınması adına dilekçe sundu. Mahkeme, Serbest’in talebini reddetti. Bunun üzerine Serbest, filminin vizyona girmesinin ardından aynı gerekçe ve ölüm tehditleri aldığı iddiasıyla Kozan 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne maddi-manevi tazminat davası açtı.

Halis Serbestten Bergen Filminin Yapim Sirketine Tazminat Davasi 5876 Dhaphoto5

FİLMDEN ELDE EDİLECEK GELİRE GÖRE…

Filmin yapım şirketi ise dava dilekçesine itiraz ederek filmde ‘kişilik haklarına saldırı’ olmadığı ve davacının hayati tehlikesi olduğu iddiasının gerçekten çok uzak, hayatın olağan akışına aykırı olduğunu savundu.

Halis Serbest’in avukatı Taylan Perver Yalnız, manevi olarak 300 ila 500 bin arasında bir tazminat talep edeceklerini, miktarın ise filmden elde edilecek gelire göre hesaplanacağını söyledi.

Halis Serbestten Bergen Filminin Yapim Sirketine Tazminat Davasi 5876 Dhaphoto6

Halis Serbestten Bergen Filminin Yapim Sirketine Tazminat Davasi 5876 Dhaphoto1

Bergen’in katili Halis Serbest’ten yapım şirketine dava şoku! Bakın kaç para istiyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.