Belediye başkanları ile yaptığı gizli toplantı sızdı! İmamoğlu’ndan adaylık resti

CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 22 Haziran’da Adalar'da partisinin belediye başkanları ile bir araya geldi. Belediye başkanlarına çarpıcı sözler söyleyen İmamoğlu'nun basına kapalı yapılan toplantıdaki sözleri sızdı. CHP'li eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, ulaştığı bilgileri canlı yayında açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun, 22 Haziran’da Adalar’da partisinin belediye başkanlarına yaptığı konuşmanın ayrıntılarına CHP’i eski vekil, gazeteci Barış Yarkadaş ulaştı. Yarkadaş, ulaştığı bilgileri tv100’ün Sağlı Sollu programında dile getirdi.

İmamoğlu’nun yaptığı konuşmayı canlı yayında aktaran Barış Yarkadaş, “İmamoğlu, Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıda genel siyasete ilişkin konuşmalar yapacağını, Türkiye’nin kazanılması için İstanbul’un önemli olduğuna dair vurgular yapmış ve toplantıda Türkiye’nin aktif aktör siyasetçilerinden biri olduğunu işaret etmiş.” dedi.

Yarkadaş, ayrıca İmamoğlu’nun toplantıda, “Kimse bana siyaset konuşma diyemez” diyerek hem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a da taş attığına, hem de CHP Genel Merkezi’ne rest çektiğine vurgu yaptı.

Sızdırılan bilgilere göre; İmamoğlu toplantıda, “Bu süreçte, 7 yıllık yoğun bir süreç var. Bunun için genç ve dinamik sabah akşam çalışacak biri olmalı. Ayrıca kimse bana siyaset konuşma diyemez. Bu ülkede siyaset konuşacak 5 kişiden biri benim. Bu ülkede siyaset gündemi belirleyen 5 kişiden biri benim.” diye konuştu.

Yarkadaş ayrıca şunları söyledi:

“Genel Başkan eylül ayında adaylığını açıklarsa adaylık tartışması biter. Ekrem bey de Genel Başkanın aday olduğu yerde, çıkıp da ‘Ben adayım’ demez. Ekrem bey siyasi sürecin nasıl şekilleneceğini görmek ister. Kılıçdaroğlu, adaylığını açıkladıktan sonra Genel Başkanvekilliğini Faik Öztrak’a bırakmak istiyor.

Partinin Öztrak başkanlığında seçime gireceği görülüyor. Seçim işlerini yürütmesi gereken birinin olması gerekecek. Listeleri götüreceksiniz, getireceksiniz. İmza işlerini halledecek. Sayın Genel Başkan aday olur, Cumhurbaşkanlığını kazanırsa o rüzgârla ilk kurultayda Genel Başkanın işaret ettiği isim seçilir.

Faik Öztrak olur başka biri olur ama şu anda en fazla Faik Öztrak’ın adı konuşuluyor. Sayın Genel Başkan seçime girdi ve seçimi kaybetti. O gece CHP’de kurultay tartışması başlar, Ekrem İmamoğlu CHP Genel Başkanı adayı olduğunu açıklar.

Dünkü Adalar’daki konuşmasında 7 yıllık bir süreç diyor. Bu İmamoğlu’nun uzun vadeli düşündüğünü gösteriyor. CHP Genel Başkanı seçilebilir mi? Seçilebilir. Ne olur? CHP Genel Başkanı seçilir, seçildikten sonra ‘Ben CHP’nin doğal Cumhurbaşkanı adayıyım’ der.

Çünkü Tayyip bey kazanırsa Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devam edecek. İmamoğlu kurultayda kazanırsa hem CHP Genel Başkanı olur hem de İBB Başkanı olur, görev süresi bitmediği için. İmamoğlu’nun kafasında ikinci dönem İBB Başkanlığı olduğunu düşünmüyorum.”

 

Belediye başkanları ile yaptığı gizli toplantı sızdı! İmamoğlu’ndan adaylık resti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.