Behzat Ç. dizisindeki taraftar sahnesi olay oldu: Ankaragücü’nden diziye sert tepki

Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü, dijital platformda yayınlanan fenomen dizi Behzat Ç. ile ilgili flaş bir açıklama yayımladı. Uyuşturucu satıcısı karakterin Ankaragücü taraftarı olarak gösterilmesine sert tepki gösteren Başkent ekibi "Bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz" diyerek özür beklediklerini açıkladı.

featured

MKE Ankaragücü, Behzat Ç. dizisinde bir uyuşturucu satıcısının Ankaragücü taraftarı olarak gösterilmesine tepki gösterdi. Sarı-Lacivertli kulüp, konunun takipçisi olacaklarını açıkladı.

ÖZÜR BEKLİYORUZ

Süper Lig ekibi Ankaragücü, Behzat Ç. dizisinin senaristi, yapımcısı ve dizinin yayınlandığı platformdan özür beklediğini bildirdi.

ŞİDDETLE KINIYORUZ

‘Dijital bir platformda yayınlanan Behzat Ç. dizisinde bir uyuşturucu satıcısının MKE Ankaragücü taraftarı olarak gösterilmesini üzülerek takip ettik. 112 yıllık bir tarihe sahip; Milli Mücadele döneminin kahramanları Imalat-ı Harbiye işçileri tarafından kurulan bir kulübün armasının bu şekilde kullanılmasını şiddetle kınıyoruz. Ankara’da çekimleri yapılan bir dizinin, Ankara’nın en önemli değerlerinden birine yaptığı bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. Behzat Ç. dizisinin senaristinden, yapımcısından ve yayıncı kuruluşundan; camiamızdan özür dilemesini ve yaptıkları kabul edilemez yanlışı düzeltmesini ivedilikle bekliyoruz.’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir