Başakşehir UEFA’ya şikayet edecek

featured
service

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, takım kafilesinin kaldığı otele dün gece yapılan havai fişekli saldırıyı UEFA’ya şikayet edeceklerini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda 1-0’lık galibiyetin rövanşında Danimarka ekibi Kopenhag’a 3-0 yenilerek elenen Medipol Başakşehir’in başkanı Gümüşdağ, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, “Dün akşamla ilgili arkadaşlardan bilgi aldım. Gece bir buçuk ve iki buçuk da havai fişekleri camlara atarak, oyuncularımızı uykusuz bırakmak gibi enteresan müdahaleler olmuş.

Danimarka yetkililerini ve Danimarka polisini buradan kınıyorum. Bu gerçekten hiç yakışmayan bir şey. Türkiye’de böyle bir şey yapılsa ortalığı toz duman ederler. UEFA da hepsi devreye girer. Şu anda burada çıkışta bile takımımı çıkarmamak için her türlü gösteriyi yapmaya çalışıyorlar. Bu kadar taraftar var, ben taraftarların içerisindeyim, bir tane polis ve güvenlik yok. UEFA’ya da bunları bildireceğiz, özellikle dünkü bütün havai fişeklerin görüntüleri alındı, bir rapor doğrultusunda UEFA’ya bildireceğiz ama gerçekten çok kötü bir görüntü.” ifadelerini kullandı.

Kopenhag karşısında, takımın istediği oyunu ortaya koyamadığını belirten Gümüşdağ, “Takımın neredeyse tamamı beklentilerimizin dışında bir oyun sergiledi. Bir yandan da baktığınızda kupalar dahil zannediyorum 50. maçı oynadık. Bu oyuncular 50 maçı buraya kadar getirdiler. Baktığınızda Türkiye’de şampiyonluk kupası kaldırdılar. Burada son 16’ya gelmek, Mönchengladbach’ı, Lizbon’u saf dışı edip buraya gelmek de başarı.

Ama bu oyun da bizi üzen taraf oldu. Özellikle bu maçta iyi bir skor alıp son 8’e kalmak en büyük isteğimizdi ama olmadı. Takım gününde değildi, düşündüğümüz gibi de oynayamadı. Buraya kadar gelmek de başarı. Altı yaşında bir kulübüz ve Avrupa’da her sene deneyim kazanıyoruz. Altı yıllık kulüp tarihimizde son 16’ya kaldığımız ilk yıl. Dolayısıyla bunu da bir tecrübe olarak sayıyoruz. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde daha başarılı maçlar oynarız. Buraya kadar gelen tüm oyuncu kardeşlerime, teknik direktörümüz Okan Hoca’ya çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başakşehir UEFA’ya şikayet edecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir