Balıkesir Bandırma’daki isyancı doktorlara tepki yağıyor: “Bu pislikleri meslekten atın!”

Bandırma Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Şenveli ile acil sağlık hizmeti dışında çalışmayan doktorlar arasında tartışma çıktı. Acil hastalara müdahale etmeyen doktorların kendilerini göreve davet eden Başhekim'e olan tepkileri sosyal medyada büyük tepki topladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Bandırma Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Şenveli ile acil sağlık hizmeti dışında çalışmayan doktorlar arasında tartışma çıktı. TTB üyesi doktorların saygısız tavırları izleyenleri şok etti. Görüntüler sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı.

Sağlıkta şiddet yasasının getirilmesi ve ücretlerin düzenlenmesini talep eden doktorlar, hemşireler ve aile hekimleri, 14 Mart Tıp Bayramı´nda başlayarak 3 gün boyunca acil sağlık hizmeti dışında grev kararı aldı. İddiaya göre Bandırma Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Şenveli, grev yapan doktorların dinlenme odasına gelerek, görevlerinin başına dönmesini istedi.

Doktorlar ise başhekime, “Burası bizim dinlenme yerimiz. Buraya girerek bize bu şekilde hitap etmeye hakkınız yok. Burası sizin tapulu malınız değil. Bizim dinlenme odamıza girdiyseniz kapıyı kapatamazsınız, açık tutacaksınız” dedi.

BAŞHEKİM İLE DOKTORLAR ARASINDA ‘ACİL HASTA’ TARTIŞMASI

Bunun üzerine Şenveli, acil vakaların alınmayarak evlerine gönderildiğini söyledi. Görüntüleri kaydeden anestezi doktoru ise “Acil vakalar alınıyor elektif (acil olmayan) vakalar alınmıyor” dedi. Başhekim Şenveli de “Bir vakanın acil olup olmadığına sen karar veremezsin” yanıtını verdi. Odada bulunan bir başka anestezi doktoru ise “Ben acil olup olmadığına karar verebilirim” dedi.

Başhekimle beraber odaya gelen hemşire de “Serviste bugün ameliyatı olan hastalar geri gönderilmiş. Hasta mağduriyeti yaşandığıyla ilgili bize şikayet geldi” deyince, grevdeki doktor, “Hasta mağduriyetiyle ilgili hasta şikayette bulunabilir. Biz de gerekli cevabı yazarız. Ben mevcut odamdan çıkmıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından Başhekim Şenveli, “Acil hekimin grevi olmaz. Acilin olmaz, yoğun bakımların olmaz” diye konuştu. Şenveli, görevlerinin başına dönmedikleri takdirde doktorlar hakkında yasal işlem başlatacağını söyledi.

SOSYAL MEDYADA İSYANCI DOKTORLARA BÜYÜK TEPKİ

Terör örgütü PKK’ya yakın olan Türk Tabipler Birliği üyesi olan doktorların Başhekim ve hastalara olan saygısızlıkları sosyal medyada büyük tepki topladı.

 

Balıkesir Bandırma’daki isyancı doktorlara tepki yağıyor: “Bu pislikleri meslekten atın!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.