Bakan Yanık duyurdu: Aile Destek Programı ödemeleri başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Programı'na başvuru için gereken şartları açıkladı. Hanede kişi başına düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla başvuru yapılabileceğini belirten Bakan Yanık, "Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet'e" ifadelerini kullandı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Aile Destek Programı’nın detaylarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı.

ÇALIŞANLAR VE EMEKLİLER DE BAŞVURU YAPABİLECEK

Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek. Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir.

“ÖDEMELER BU CUMA BAŞLIYOR”

Emeklilerimiz: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir. Ayrıca Temmuz’da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet’e” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir