Bakan Soylu’dan sığınmacı açıklaması: “500 bin kişiyi ülkesine gönderdik”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Türkiye kaçak göç ile en çok mücadele eden ve başarılı olan tek ülkedir. 500 bin kişiyi ülkesine gönderdik. Dünyada böyle bir ülke göremezsiniz." dedi.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  Kanal 7 Ankara temsilcisi ve Haber 7 yazarı Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi Programının bu haftaki konuğu oldu.

Bakan Soylu, “Türkiye kaçak göç ile en çok mücadele eden ve başarılı olan tek ülkedir” diyerek, “500 bin kişiyi ülkesine gönderdik. Dünyada böyle bir ülke göremezsiniz.” dedi.

Bakan Soylu’nun açıklamasından öne çıkanlar;

“SANDIĞA GİDEN KAZANIR”

İkinci haftaya girdiğimiz bu günlerde yüksek bir oy kullanma sadakati görüyorum,  her iki tarafta da. Çok milim milim oynar, yüzde yarım bir gitmeme söz konusu olabilir.

Bu seçimin şifresi şudur: Sandığa giden kazanır.

“HEPSİNİ KATAR YAPACAK”

Dün 5 bin konutun temeli atıldı. Toplamda 240 bin konut yapılacak. Hepsini Katar yapacak. 28 bin konutun temeli iki üç ay içinde atılacak.

55-60 metre karelik master plan çerçevesinde birçok dernek konut projelerine başladı.

 GÜVENLİĞİ SAĞLANAN BÖLGELERDE SON DURUM

Şunu söyleyeceğim. Şurası İdlip, burada 2018 ve 2019’da iki büyük göç dalgası yaşadık. 2016 Halep göçü oldu. Bu bölge Kuzey Halep olarak değerlendirilir. Hama, Humus göçleri oldu. Bu göçlerde 2 milyon insan göç etti ancak hiçbiri Türkiye’ye gelmedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir