Bakan Bilgin’den 3600 ek gösterge ve AGİ açıklaması: “Geri dönüşü yok” diyerek tarih verdi…

Kamu personelinin yakından takip ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili tüm kamuyu kapsayacak şekilde bir hazırlık yapıldığı öğrenildi. Çalışmanın Mayıs ayında TBMM gündemine taşınması planlanıyor. AGİ'ye ilişkin kafa karışıklığına son veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AGİ'nin tüm çalışanlar için kaldırıldığını duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca memuru yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge ve kamudaki sözleşmeli personele ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den önemli bir açıklama geldi.

Özel bir kanala konuşan Bakan Vedat Bilgin 3600 ek gösterge için net tarih vererek, Mayıs veya Haziran ayında düzenlemenin Meclis’e sunulacağını bildirdi.

“Yapmak mecburiyetindeyiz. Geri dönüşü yok” diyerek müjdeyi duyuran Bakan Bilgin, “Bakanlık içinde çalışmamızı yaptık. Esas düzenlemeyi emekliliklerde yapıyor. Onu giderecek bir düzenlemedir. Bakanlıkta tamamlandı. İkinci aşamada sendikalarla müzakere edeceğiz. Kamunun diğer kuruluşları ile üçüncü aşamada müzakere edeceğiz. Meclis’e ilk 6 ay içinde en geç mayıs haziran ayında intikal ettireceğiz. Ama bu yıl içinde bitecek bu iş” ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL MÜJDE ÇOK YAKINDA

Kamuda çalışan sözleşmeli personel için de önümüzdeki günlerde müjdeli bir haber duyuracağını bildiren Bakan Bilgin, “Bundan sonra çok daha önemli bir konu daha var. Çok farklı statüde kamuda sözleşmeli personel var. Biz bunu da kadrolu haklara sahip çalışanlarla aynı haklara sahip hale getireceğiz. Bir çalışma yapıyoruz. O çalışmayı da bu yıl tamamlayacağız. İkisi de önümüzde bir ödev olarak önümüzde duruyor. Çok yakında bu konuda da müjde vereceğiz” açıklamasında bulundu.

AGİ TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN KALKTI

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) konusunda kafa karışıklığına da son veren Bakan Bilgin, “Bütün çalışanlar için AGİ kalktı” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Bilgin’den 3600 ek gösterge ve AGİ açıklaması: “Geri dönüşü yok” diyerek tarih verdi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir