Bakan Akar’dan Mariupol’den tahliye açıklaması

Mariupol'deki sivil ve yaralı Türk vatandaşlarının tahliyesi ile ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Akar, koordineli bir şekilde çalışmaların sürdüğünü vurgulayarak, kısa zamanda olumlu gelişmeler beklediklerini ifade etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mariupol‘deki sivillerin tahliyesine yönelik, “Rusya ve Ukraynalı yetkililerle koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyor, temenni ediyoruz.” dedi.

Akar, gazetecilerin Ukrayna’daki sivil ve yaralı Türk ve diğer ülke vatandaşlarının tahliyesine yönelik çalışmalara ilişkin sorularını yanıtladı.

TÜRK VATANDAŞLARININ TAHLİYESİ İÇİN GEMİ DESTEĞİ

“Mariupol’deki sivil ve yaralı Türk ve diğer ülke vatandaşlarının denizden tahliyesi konusunda gemi desteği verebiliriz.” açıklaması hatırlatılarak son durumun sorulması üzerine Bakan Akar, şunları kaydetti:

“Ukrayna’ya insani yardımların ulaştırılması, bunun yanı sıra Ukrayna’daki başta Türk vatandaşlarımız olmak üzere diğer ülke vatandaşlarının da emniyetle Türkiye’ye tahliyesini sağlamak maksadıyla Rusya ve Ukraynalı yetkililerle koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman içerisinde olumlu gelişmeler bekliyor, temenni ediyoruz.”

 

Bakan Akar’dan Mariupol’den tahliye açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.