Bahçeli’ye hediye edilen Türkiye haritası Yunan’ı çıldırttı!

MHP lideri Devlet Bahçeli'ye hediye edilen ve Ege'deki adaların bir kısmını Türkiye sınırlarında gösteren harita, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i çıldırttı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yunanistan’da MHP lideri Bahçeli’ye hediye edilen Türkiye haritasının yankıları devam ediyor.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın dün sosyal medyada paylaştığı Ege Denizi’ni içeren “Denizlerdeki Misak-ı Millimiz” başlıklı harita, Ankara-Atina hattında tansiyonu yükseltmişti.

Bahceli Harita 2

Paylaşılan harita, birçok Yunan siyasetçi tarafından tepkiyle karşılanmış, Yunan basını da Türkiye’ye yönelik kin ve nefret içeren paylaşımlarda bulunmuştu.

Atina merkezli Kathimerini gazetesine konuşan diplomatik kaynaklar, haritaya ilişkin “Maalesef bu görüntü, bizim Türkiye ile her gün yaşadığımız ve gerilimi tırmandıran aşırı uçtaki açıklamaların bir kısmı” demişti.

Yunan yetkililer, “Bir an önce ülkemizin toprak bütünlüğünü şüphede bırakan bu kabul edilemez olayın düzeltilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Bahceli Harita

BAŞBAKAN MİÇOTAKİS ÇİLEDEN ÇIKTI

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’ten söz konusu haritaya ilişkin bir açıklama geldi.

Kiryakos Miçotakis, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yer aldığı harita ile beraber çekilmiş fotoğrafı paylaşarak, sert tepki gösterdi.

Turkiye Haritasi

Miçotakis, Twitter hesabından yaptığı paylaşıma ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu haritaya iyi bakın. Girit, Rodos, Midilli, Sakız, Samos hepsi Türkiye tarafından alınmaktadır. Bu, aşırılıkçıların ateşli rüyası mı yoksa Türkiye’nin resmi politikası mı? Başka bir provokasyon mu yoksa gerçek hedef mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük koalisyon ortağının son maskaralıklarına ilişkin tutumunu netleştirmeli.”

Bahçeli’ye hediye edilen Türkiye haritası Yunan’ı çıldırttı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.