Bağcılar’da annesinin başını keserek sokağa atan Ali Sayan’la ilgili flaş gelişme! Kesik baş bakın nereye düşmüş?

Bağcılar'ın Fevzi Çakmak Mahallesi korkunç bir olaya sahne oldu. Psikolojik problemleri olduğu öğrenilen Ali Sayan, annesini önce bıçakladı sonrasında kafasını kesip balkondan aşağı attı. Kan donduran olayın ardından evi de ateşe veren Sayan, ekiplerce gözaltına alındı.

featured

Bağcılar Fevzi Çakmak Mahallesi 2005. Sokak’ta saat 16:30 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle yaşandı:

Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Ali Sayan, henüz bilinmeyen nedenle annesiyle tartıştı. Bıçakla annesini öldürüp, kestiği kafasını balkondan sokağa atan Ali Sayan, ardından evi ateşe verdi.

Olayın bildirilmesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Şüpheli kendisini yanan eve kilitledi.

Polis ekipleri, kapıyı kırarak içeri girip yaralı olarak kurtardıkları şüpheliyi gözaltına aldı. İtfaiye ekipleri de yangına müdahale ederek söndürdü.

Psikolojik sorunları olduğu öğrenilen ve uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Ali Sayan sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Polisin konuyla ilgili çalışmaları ise çok yönlü olarak devam ediyor.

İstanbul Bağcılar’da annesinin kafasını kesip camdan attı! Dehşet görüntü ortaya çıktı

Konuyla ilgili konuşan bir mahalle sakini, “Madde bağımlısı olduğunu biliyoruz. Annesini kafasını kestiğini öğrendik. Nedeni hakkında bir fikrimiz yok. Cinayetten sonra evi de yakmış. Balkona çıkıp annesinin kafasını insanlara gösterip, sokağa fırlatmış. Yoldan geçen bir motokuryenin önüne düşmüş. Evi terk etmemiş, polis de orada gözaltına almış” dedi.

Öte yandan zanlının ruh ve sinir hastalıklarından firar durumda olduğu öğrenildi.

Dehşet veren olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden de yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler paylaşıldı:

“Kasten Öldürme suçu ile ilgili, Bağcılar ilçesinde yürütülen çalışmalarda; saat: 16.00 sıralarında Fevzi Çakmak Mahallesi’nde meydana gelen olayda, H.S.(58) isimli kadın şahsın, A.S.(26) isimli şahıs tarafından bıçakla yaralanarak öldürüldüğü belirlenmiş, olay yerine intikal edilmiştir.

Yapılan kontrolde; H.S. isimli kadın şahsın hayatını kaybettiği görülmüş, yapılan incelemede evin salon kısmında A.S. isimli şahsın yangın çıkardığı anlaşılmıştır. Araştırmalarda; A.S. isimli şüpheli şahsın H.S. isimli öldürülen kadın şahsın oğlu olduğu belirlenmiş ve ayrıca şüpheli şahısın ruh ve sinir hastalıklarından firari durumda olduğu anlaşılmıştır.

Şüpheli şahıs olay yerinde olayı gerçekleştirdiği suç aletleriyle beraber görevlilerimizce yakalanmıştır. Konu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmiştir. Tahkikat devam etmektedir” 

Türkiye’nin gündemine oturan olayın ardından bir açıklama da İstanbul Valiliği tarafından yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“25 Eylül 2022 (bugün) tarihinde saat 16.00 sıralarında Bağcılar ilçemiz Fevzi Çakmak Mahallesinde annesi H.S’yi (58) vahşice öldüren A.S (26) adlı şahıs emniyet birimlerimiz tarafından yakalanmıştır.

A.S. adlı şahsın, çok sayıda ruh ve akıl hastalıkları hastanelerinde psikolojik tedavi gördüğü, son olarak 1 ay önce taburcu olduğu, ayrıca şahsın uyuşturucu kullanmaktan 1 kaydı olduğu tespit edilmiştir.”

KATİL ZANLISINDAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Annesini vahşice katleden Ali Sayan’nin sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım yaptığı ortaya çıktı. Ali Sayan’nin sosyal medya hesabından, “Bu dünyada bir kadını çok sevdim onu da mutlu etmek için ‘anne’ demek yetiyor” paylaşımı yaptığı görüldü.

Bağcılar’da annesinin kafasını kesip balkondan atan Ali Sayan’ın “Anne” paylaşımı

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, habere konu olan olayın ardından yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ve İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, emniyet birimleri ve adli makamlarla temasa geçmiştir. Bu kan dondurucu olayı gerçekleştiren şahıs olayın hemen ardından emniyet güçleri tarafından yakalanarak savcılığa sevk edilmiştir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, bakanlığımız görev yetkileri çerçevesinde söz konusu haberlere ilişkin erişim engeli ve yayın yasağı getirilmesi için savcılığa başvuru yapmış bulunmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir