Bağcılar’da annesinin kafasını kesip balkondan atan Ali Sayan’ın “Anne” paylaşımı

Bağcılar’da kan donduran bir cinayet meydana geldi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen A.S., annesi H.S.’yi bıçakla katletti. Vahşet bununla da son bulmadı. Annesinin kestiği kafasını balkondan sokağa attıktan sonra evi ateşe verdi. Şüpheli olay sonrası gözaltına alındı. Bir mahalle sakini ise cinayetin her satırı korkunç olan ayrıntılarını anlattı. Öte yandan dehşet anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Peş peşe açıklamaların geldiği olayda bir paylaşım dikkat çekti.

featured

Korkunç olay, saat 16.30 sıralarında Bağcılar, Fevzi Çakmak Mahallesi 2005. Sokak’ta yaşandı. Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen A.S.’nin annesini vahşice öldürdükten sonra kafasını kesip balkondan sokağa atması kan dondurdu.

Olayın görüntüleri ise dehşeti gözler önüne serdi. Diğer yandan A.S.’nin yıllar önce sosyal medyada yaptığı “anne” içerikli bir paylaşım dikkat çekti. İşte akıllara durgunluk veren vahşetle ilgili ayrıntılar…

BAĞCILAR’DA DEHŞETE DÜŞÜREN CİNAYETİN DETAYLARI

Vahşi cinayet, saat 16.30 sıralarında Bağcılar, Fevzi Çakmak Mahallesi 2005. Sokak’ta yaşandı. Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen A.S., henüz bilinmeyen nedenle annesiyle tartıştı.

İstanbul Bağcılar’da annesinin kafasını kesip balkondan sokağa attı

ANNESİNİN KAFASINI KESİP BALKONDAN SOKAĞA ATTI

Bıçakla annesini öldürüp, kestiği kafasını balkondan sokağa atan A.S., ardından evi ateşe verdi. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

KENDİSİNİ YANAN EVE KİLİTLEDİ

Şüpheli kendisini yanan eve kilitledi. Polis ekipleri, kapıyı kırarak içeri girip yaralı olarak kurtardıkları şüpheliyi gözaltına aldı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürürken, polisin olaya ilişkin çalışması sürüyor.

“ANNESİNİN KAFASINI İNSANLARA GÖSTERİP…”

Mahalle sakini Mesut Usta, “Madde bağımlısı olduğunu biliyoruz. Annesinin kafasını kestiğini öğrendik. Nedeni hakkında bir fikrimiz yok. Cinayetten sonra evi de yakmış. Balkona çıkıp annesinin kafasını insanlara gösterip, sokağa fırlatmış. Yoldan geçen bir motokuryenin önüne düşmüş. Evi terk etmemiş, polis de orada gözaltına almış” dedi.

Olay anına şahit olan bir başka mahalle sakini Uğur Eğriöz ise, “Karşı sokaktayım bir ses duydum. Aşağı indiğimde annesinin boğazını kesip attığını gördük. Sonra silah sesi geldi. Galiba bacağından vuruldu. Sonra evi yakmaya çalıştı. O sırada özel harekatçılar gelip şahsı aldı. Madde bağımlısı olduğu söyleniyor” dedi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Olaya ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Kasten Öldürme suçu ile ilgili, Bağcılar ilçesinde yürütülen çalışmalarda; saat: 16.00 sıralarında Fevzi Çakmak Mahallesi’nde meydana gelen olayda, H.S.(58) isimli kadın şahsın, A.S.(26) isimli şahıs tarafından bıçakla yaralanarak öldürüldüğü belirlenmiş, olay yerine intikal edilmiştir.

Yapılan kontrolde; H.S. isimli kadın şahsın hayatını kaybettiği görülmüş, yapılan incelemede evin salon kısmında A.S. isimli şahsın yangın çıkardığı anlaşılmıştır. Araştırmalarda; A.S. isimli şüpheli şahsın H.S. isimli öldürülen kadın şahsın oğlu olduğu belirlenmiş ve ayrıca şüpheli şahısın ruh ve sinir hastalıklarından firari durumda olduğu anlaşılmıştır.

Şüpheli şahıs olay yerinde olayı gerçekleştirdiği suç aletleriyle beraber görevlilerimizce yakalanmıştır. Konu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilmiştir. Tahkikat devam etmektedir” denildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise, “Bağcılar ilçemiz Fevzi Çakmak Mahallesinde annesi H.S’yi (58) vahşice öldüren A.S (26) adlı şahıs emniyet birimlerimiz tarafından yakalanmıştır. A.S. adlı şahsın, çok sayıda ruh ve akıl hastalıkları hastanelerinde psikolojik tedavi gördüğü, son olarak 1 ay önce taburcu olduğu, ayrıca şahsın uyuşturucu kullanmaktan 1 kaydı olduğu tespit edilmiştir” denildi.

YILLAR ÖNCE ANNESİYLE İLGİLİ YAPTIĞI BİR PAYLAŞIM ORTAYA ÇIKTI

Gözaltına alınan A.S.’nin sosyal medya hesabından yıllar önce annesiyle dikkat çeken bir paylaşım yaptığı ortaya çıktı. A.S.’nin sosyal medya hesabından, “Bu dünyada bir kadını çok sevdim onu da mutlu etmek için ‘anne’ demek yetiyor” paylaşımı yaptığı görüldü.

KORKUNÇ ANLAR KAMERADA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir