AYT zor muydu, kolay mıydı? 2022 YKS TYT AYT soru yorumları!

18-19 Haziran’da gerçekleştirilen YKS’nin ardından TYT ve AYT soru ve cevap yorumları merak ediliyor. Üniversiteli olmak için yapılan YKS’nin ilk ayağı TYT, 18 Haziran Cumartesi günü tamamlandı. ATY ise 19 Haziran Pazar günü yapıldı. Peki AYT 2022 zor muydu, kolay mıydı? İşte 2022 AYT yorumları…

featured

20 Temmuz 2022’de açıklanacak YKS sınavı öncesi soru ve cevap anahtarı yayınlanacak. Soru kitapçığı ile birlikte TYT ve AYT yorumları da yapılacak. Sınava giren öğrenciler, kitapçıkta işaretledikleri cevaplara göre ortalama puanlarını hesaplayabilecek. Peki AYT zor muydu? TYT kolay mıydı? İşte 2022 YKS (TYT ATT) sınav yorumları…

YKS 2022 soru kitapçığı yayınlandı mı? TYT ve AYT soruları ve cevap anahtarı PDF’leri ne zaman yayınlanacak?

Sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) dün yapıldı. Sınav 165 dakika sürdü. 2022-YKS kapsamında TYT’de adaylara, soruları yanıtlamaları için geçen yıllara göre 30 dakika ek süre verildi.

YKS puan hesaplaması nasıl yapılır? YKS baraj puanı yok mu? TYT AYT puanı nasıl hesaplanacak?

TYT adaylarının Türkçe Testi’nde 40, Sosyal Bilimler Testi’nde 20, Temel Matematik Testi’nde 40, Fen Bilimleri Testi’nde 20 soru olmak üzere 120 soru için 165 dakika süreleri oldu.

AYT 2022 matematik zor muydu, kolay mıydı? 2022 AYT matematik sınav yorumları!

Pazar günü ise 2’nci oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10.00´da; 3’üncü oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 15.30´da yapılacak. Sınavın başlama saatinden sonra gelenler içeriye alınmıyor.

AYT’deki Aslı sorusunun cevabın nedir? AYT’de Aslı’nın 4 GB telefon hafızası sorusunun cevabı

AYT SINAV YORUMLARI 2022

YKS sınavının 2. oturumu olan AYT sınavı sona erdi. Sınavın bitmesiyle beraber adaylar sosyal medya üzerinden genel olarak Matematik ve Edebiyat sorularında zorlandığını ifade etti.

Özellikle sayısal soruların zorluğundan yakınan adaylar çeşitli paylaşımlarla sınav hakkındaki yorumlarını anlattı.

AYT’deki Aslı sorusunun cevabın nedir? AYT’de Aslı’nın 4 GB telefon hafızası sorusunun cevabı

YKS TYT VE AYT SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

ÖSYM’nin tüm merkezi sınavlarında sınav soruları ve cevap anahtarı sınav günü ya da sınavdan bir gün sonra adayların erişimine açılıyor. Sınava giren adaylar tüm sorulara 10 gün boyunca erişebiliyor. Sınava girmeyenler ise soruların yalnızca bir bölümünü görüntüleme hakkına sahip oluyor.

‘Şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim’ şiiri kime ait? AYT’deki ‘Şurama batana özlem demeselerdi bıçak derdim’ kimin?

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS’ye ilişkin soru ve cevapların tüm hakları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Kurumu’na ait olduğundan bu soruların izinsiz yayılmasına izin verilmiyor. YKS soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldığında sabah.com.tr’de yer alacak. TYT, AYT ve YDT oturumlarının her birine ilişkin soru ve cevaplar ayrı ayrı yayınlanacak. YKS çıkmış sorularına erişen adaylar, sınav sonuçları açıklanıncaya kadar soru ve cevapları analiz ederek tahmini puanlarını hesaplayacak.

YKS 2022 soru kitapçığı yayınlandı mı? TYT ve AYT soruları ve cevap anahtarı PDF’leri ne zaman yayınlanacak?

2022 AYT SINAV YORUMLARI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir