Ayşegül Aydın’a cinsel istismarda bulunup öldüren Afgan sapık Muhammed Atikullah’ın ifadesi dehşete düşürdü

Kocaeli'de Afganistan uyruklu bir sapık Muhammed Atikullah, cinsel istismarda bulunup, başına taşla vurduğu Ayşegül Aydın'ı öldürmüştü. Afgan sapık, ‘’Olay günü alkol aldım ve cami civarında dolaştığım sırada Ayşegül'ü gördüm. Alkolün etkisiyle hoşuma gitti’’ sözleriyle kendisini savundu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gebze’de 16 yaşındaki Ayşegül Aydın, dershaneden eve dönerken Afganistan uyruklu bir kişinin saldırısına uğradı. Cinsel istismara maruz kalan, direnmesi nedeniyle başına taşla vurulan Aydın, kaldırıldığı hastanede 132 gün sonra hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili ifadesinde “Olay günü alkol aldım ve cami civarında dolaştığım sırada Ayşegül’ü gördüm. Alkolün etkisiyle hoşuma gitti” diyen Afgan Muhammed Atikullah hakkında istenen ceza belli oldu.

Aysegulu Olume Goturen Vahsete Agirlastirilmis Muebbet Istemi 7105 Dhaphoto2 Min

AYŞEGÜL’İ TAKİP EDİP AĞAÇLIK ALANA SÜRÜKLEDİ

Olay, geçen yıl 12 Temmuz’da, Gebze ilçesi Pelitli Mahallesi’nde meydana geldi. Afgan Muhammed Atikullah, dershaneden eve dönen Ayşegül Aydın’ı takip ederek ağaçlık alana sürükledi. Burada cinsel istismar girişiminde bulunan Muhammed Atikullah, kendisine direnen Aydın’ın boğazını sıkıp, başına taşla vurarak yaraladı.

Aysegulu Olume Goturen Vahsete Agirlastirilmis Muebbet Istemi 7105 Dhaphoto1 Min

Korkan Atikullah, Ayşegül’ün çamaşırlarını giydirip, yol kenarına getirdi daha sonra da Ayşegül’ü yaralı gördüğünü belirterek, çevredekilerden yardım istedi. İhbarla gelen sağlık ekipleri, Ayşegül Aydın’ı hastaneye kaldırdı. Bu sırada Muhammed Atikullah olay yerinde kaçtı, ardından jandarma ekiplerince yakalandı.

İfadesinin ardından Muhammed Atikullah, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yoğun bakımda tedavi gören Ayşegül Aydın ise 132 gün sonra hayatını kaybetti.

Aysegulu Olume Goturen Vahsete Agirlastirilmis Muebbet Istemi 7105 Dhaphoto3 Min

“ALKOLÜN ETKİSİYLE HOŞUMA GİTTİ”

Muhammed Atikullah, ifadesinde, “Olay günü alkol aldım ve cami civarında dolaştığım sırada Ayşegül’ü gördüm. Alkolün etkisiyle hoşuma gitti. Beğendim ve gittiği yöne doğru arkasından takip ettim. Tenha ve ağaçlık bir yere geldiğimizde, arkadan yaklaşarak habersizce boğazını sıktım ve etkisiz hale getirmeye uğraştım.

Aysegulu Olume Goturen Vahsete Agirlastirilmis Muebbet Istemi 7105 Dhaphoto4 Min

Aniden baygınlık geçirip, yolun kenarına düşerek kafasını çarptı. Sürükleyip, çalılık ve ağaçlık alana soktum.

Pantolonunu çıkarttım. Çevreden sesler gelince pantolonunu giydirdim. Biraz uzaklaştım, sonra geri gelip yaşayıp yaşamadığını kontrol ettim. Yüzünde sıcaklık ve ağzında köpük vardı. Çantasındaki ıslak mendil ile ağzını ve yüzünü sildim. Yarım saat ayıltmaya çalıştım, başaramayınca sırtıma alıp yol kenarına taşıdım.

Yakın bir iş yerinden bir şahıs geldi. Bir araç durdu, sağlık ekiplerine haber vermelerini istedim. Kalabalık olunca biri kızı tanıdı ve ailesine bilgi verdiler. Olup bitenleri kenardan izledim hatta kız arabaya konulurken yardım ettim” dedi.

Aysegulu Olume Goturen Vahsete Agirlastirilmis Muebbet Istemi 7105 Dhaphoto5 Min

“SOYUP TEKRAR GİYDİRDİM, PİŞMANIM”

Olay nedeniyle üzgün olduğunu belirten Muhammed Atikullah, “Pelitli’de oturan bir tanıdığım, Afganistan uyruklu arkadaşımın yanına gittim. Kendime çok kızıyordum, sinirle elimi aynaya hızlıca vurdum. Ayna kırılarak camlar sol elimi kesti, kendi kendime yarayı sardım. Saklandığım evde jandarma ekipleri tarafından yakalandım.

Elimi görünce ambulansla hastaneye götürdüler. Tedavi edilip, karakola götürüldüm. Olay nedeniyle çok üzgün ve pişmanım. Bu olaya her ne kadar kalkıştıysam da kaçmadım ve yardım çağırdım. Kıza herhangi bir cinsel eylemde de bulunmadım. Sadece soyup tekrar giydirdim, pişmanım” diye konuştu.

Aysegulu Olume Goturen Vahsete Agirlastirilmis Muebbet Istemi 7105 Dhaphoto6 Min

‘CİNSEL İSTİSMAR’ ŞÜPHESİ KESİNLEŞTİ

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada iddianame, tamamlandı. İddianamede; otopsi tutanağı, şüpheli ifadesi, hastane raporları, kamera görüntüleri, olay yerinde tespit edilen materyaller ve kriminal inceleme tutanaklarından çıkarılan sonuçlar da yer aldı.

Savcılık, olay yerinde yapılan incelemelerde; Ayşegül’ün sürüklendiği ağaçlık alan içinde bulunan kadın iç çamaşırı, çorap, açılmış içi boş ıslak mendil poşeti ve kullanılmış 2 ıslak mendil ile Muhammed Atikullah’a ait şort üzerinden alınan leke numunelerinde belirlenen meninin, benzer DNA örnekleri olduğunun tespit edilmesiyle şüphelinin Ayşegül’ü öldürmeden önce ‘nitelikli cinsel istismar’ suçunu işlediğine kanaat getirdi.

Gebze’de Afgan uyruklu sapığın saldırısına uğrayan Ayşegül Aydın yaşam mücadelesini kaybetti

AYŞEGÜL AYDIN’IN ÖLÜM NEDENİ DE BELLİ OLDU

İddianamede yer alan otopsi raporuna göre, başına aldığı darbeler nedeniyle ağır yaralanan ve hastanede 132 gün yaşam mücadelesi veren Ayşegül Aydın’ın; kafa travması, boyun bölgesine yapılan baskıya bağlı gelişen beyin ödemi, beyindeki hasardan dolayı solunumun ciddi azalmasına bağlı beyin dokusunun tahribatı ve gelişen akciğer enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybettiği kaydedildi.

İSTENEN CEZA BELLİ OLDU

Muhammed Atikullah hakkında ‘nitelikli kasten öldürme’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Atikullah, 22 Eylül’de Gebze 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlanacak.

 

Ayşegül Aydın’a cinsel istismarda bulunup öldüren Afgan sapık Muhammed Atikullah’ın ifadesi dehşete düşürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.