Aylin Nazlıaka’nın bakanlık hayali

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bakanlar Kabinesi'nde yarışmak üzere..." deyip milletvekili aday adaylığından geri çekildiğini açıkladı.

featured

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde, milletvekili aday adayı başvurusunu geri çekeceğini duyurdu.

Nazlıaka yaptığı konuşmada, “Buraya aday adayı olarak çıkmadım, bir duyuru yapmak için çıktım. Ben bugün bir karar aldım. Bu kararımı önce çekirdek ailemle paylaştım. Şimdi de büyük ailem CHP ailesiyle paylaşmaya karar verdim. Biliyorsunuz, üç dönem bu güzel şehrin milletvekili olma onurunu yaşadım. Hep sizlerle birlikte omuz omuza, yürek yüreğe güzel Ankaramız için mücadele ettik.

BAKAN OLMAK İSTİYOR

Ben bugün sayın Genel Başkanımızla görüştüm ve bundan sonraki sürece 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakanlar Kabinesi’nde yarışmak üzere milletvekili aday adaylığımı çekme kararı alarak bugün buraya geldim. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Genel Başkanımızın takdiri, sizlerin de elbette desteği, onayıyla bu kutlu yürüyüşü hep beraber sürdüreceğiz. Ben inanıyorum ki o güzel, eşit, aydınlık, özgür günleri hep birlikte kuracağız” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir