Ayasofya Camii’nde 252 şehit için indirilen 252 hatmin duası yapıldı

FETÖ'cü hainler tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin 7'nci yıl dönümünde ülke genelinde anma programları düzenlendi. Ayasofya-i Kebir Camii’nde de 252 şehit için 252 hatim indirildi.

featured

FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz‘da gerçekleştirdikleri darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçti. Fetullahçı teröristler ile Türk milletinin karşı karşıya geldiği o mefhum günde 252 vatandaşımız şehit oldu.

ANMA PROGRAMLARI DÜZENLENİYOR

Aradan geçen 7 yıla rağmen şehitlerin acısı dinmiyor. Her bir kahramandan geriye verilen büyük mücadele kaldı. Bugün de şehitler için yurdun dört bir yanında anma programları düzenleniyor.

252 ŞEHİT İÇİN 252 HATİM İNDİRİLDİ

Bir program da Ayasofya Camii’nde yapıldı. Programda şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Öte yandan her bir şehit için hatim indirildi. Hatim duasını İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş okudu. Programa İstanbul Valisi Davut Gül ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş, şu ifadeleri kullandı:

“Bundan 7 yıl önce böyle bir günde yaşadığımız, ülkemizin sıkıntılı günlerinde hayatlarını ortaya koyarak fedai can ederek şehit olmuş aziz kardeşlerimizin ve o uğurda bedel ödemiş gazilerimize binlerce şükranla yad ediyoruz. Şehitlerimiz içinde bugün bütün Türkiye’de her camide hatim şerifler okundu. Mezarlıklarda ziyaretler yapıldı. Her şehidimiz için müstakil hatim şerifler okundu. Tamamı için ülkemizde binlerce hatim şerifler, Kur’an-ı Kerimler okundu. Cenabı hak inşallah onların ruhlarını şad eylesin. Mekanlarını cennet eylesin.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir