Attığı tweetlerle kripto para borsasını karıştıran Elon Musk’a SEC soruşturması!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz gibi Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu Elon Musk, zaman zaman Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla ses getiriyor.

Geçtiğimiz günlerde profiline #Bitcoin hashtagini ekleyerek bir anda yükselmesine neden olan Musk, son zamanlarda ise kripto para birimi olan Dogecoin’e kafayı takmış durumda.

Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili attığı her tweet sonrasında, kripto para biriminin fiyatı bir anda sert bir şekilde yukarıya fırlıyor. Dogecoin yeniden değer kaybettiğinde ise Musk, yeni bir tweet daha atarak fiyatı yukarıya çekiyor.

SEC, paylaşımlara soruşturma açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bir kez daha Elon Musk’ı mercek altına aldığı belirtiliyor.

ABD basınında yer alan haberlere göre SEC, attığı tweet’ler nedeniyle Elon Musk hakkında soruşturma başlattı.

Elon Musk soruşturmayı tiye aldı

SEC soruşturması iddiası kripto para dünyasında büyük yankı uyandırırken, bir Twitter kullanıcısı, Elon Musk’ı etiketleyerek, oldukça ‘çılgın’ bir fotoğraf ile birlikte SEC soruşturması iddiasını tiye alan bir tweet paylaştı. Elon Musk her zaman olduğu gibi fırsatı kaçırmadı ve bu tweete yanıt verdi. Musk söz konusu tweetinde SEC soruşturmasına dair iddialara da cevap vermiş oldu.

Elon Musk, paylaştığı tweette SEC soruşturmasına iddiasına yönelik ”Umarım yaparlar! Harika olurdu” ifadesini kullandı. SEC soruşturmasının başlatılıp başlatılmadığı henüz resmi olarak bilinmese de Elon Musk görünüşe bakılırsa incelemeden dolayı pek de endişeli değil.

1 Dogecoin ne kadar?

2013 yılında iki yazılımcı tarafından şaka amaçlı kurulan Dogecoin, şu sıralar 0,05 dolardan ( 0,37 TL) işlem görüyor.

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, “Neden Dogecoin ile bu kadar yakından ilgileniyorsun?” sorusuna, “Çünkü şakayı seviyorum.” yanıtını vermişti.

Attığı tweetlerle kripto para borsasını karıştıran Elon Musk’a SEC soruşturması!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.