SMA hastası bebeği olan Atakan Altunöz, Sağlık Bakanlığı önünde kendini yakmaya kalktı: ‘Benim evladım can çekişiyor’

SMA TİP 1 hastası bebeğin babası Atakan Altunöz, tedavisinde kullanılacak ilacın Türkiye’ye getirilip devlet tarafından karşılaşması için Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı. Eline yanıcı madde alan Atakan Altunöz, ‘’Sağlık Bakanı buraya gelecek. Benim evladım can çekişiyor’’ dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SMA TİP 1 hastası Göktuğ bebeğin babası Atakan Altunöz, SMA’lı çocukların aileleri ile çocukların yaşam hakkı için geldiği Sağlık Bakanlığı önünde kendini yakmaya kalktı.

Özel güvenlik görevlisi, “Geçen de senin gibi birisi geldi Bakan görüştü, işini çözdü gitti” sözleri ile ikna etmeye çalıştığı görüldü.

“SAĞLIK BAKANI BURAYA GELECEK. BENİM EVLADIM CAN ÇEKİŞİYOR”

Atakan Altunöz kendisine engel olmaya çalışanlara şunları söyledi:

“Kimse yanaşmayacak bana, Sağlık Bakanı buraya gelecek. Benim evladım can çekişiyor, yaklaşma. Evladım SMA hastası, orada can çekişiyor. Bana yaklaşmayacaksın, uzaklaş. Konuşmayacağız, bana kimse yaklaşmayacak; Göktuğ benim evladım. Göktuğ, SMA TİP 1 hastası, bu ilacı devlet versin. Yaklaşmayın, yakarım kendimi. Bakan buraya gelecek. Bakın görün, hepinizin evlatları var, evladım orada can çekişiyor.”

Altunöz’ün elinde tuttuğu şişedeki maddenin gözüne sıçradığı ve Bilkent Şehir Hastanesindeki tedavisinin ardından ifadesi için Balgat Polis Karakolu’na götürüleceği öğrenildi.

SMA hastası bebeği olan Atakan Altunöz, Sağlık Bakanlığı önünde kendini yakmaya kalktı: ‘Benim evladım can çekişiyor’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.