Artvin’in Ortaköy köyünde çıkan yangın sonucu 4 ev kullanılmaz hale geldi

featured
service

Alınan bilgiye göre, Artvin merkeze bağlı en eski yerleşim yerlerinden olan Ortaköy köyü Soylu mahallesinde bugün akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle bir evde yangın çıktı. Yangın rüzgarın da etkisi ile bitişikteki evlere sıçrarken şuana kadar yangında 4 ev zarar gördü.

Yangının diğer evlere sıçramaması için Artvin, Şavşat ve Ardanuç Belediyeleri’ne bağlı İtfaiye ekipleri ile köylüler yoğun çaba harcarken, AFAD ve jandarma ekipleri de köyde yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Köylüler yangının hemen ardından ahırlarındaki hayvanları çıkartarak telef olmalarını önlerken, yangında şuana kadar bir can kaybı yaşanmadı. Kontrol altına alınan yangını söndürme çalışmaları ise sürüyor.

Can kaybının yaşanmadığı yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

Valilkten açıklama

Artvin Valiliği il merkezine bağlı Ortaköy köyünde bu akşam çıkan yangınla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Bugün akşam saatlerinde ilimiz merkez ilçesine bağlı Ortaköy Köyü’nde yangın çıkmıştır. Yapılan ilk belirlemelere 4 evin etkilendiği yangında şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisine ulaşılmamıştır. Yangın büyük ölçüde kontrol altına alınmış olup söndürme çalışmaları vatandaşlarımızın can güvenliği ön planda tutularak devam etmektedir” denildi.

Artvin’in Ortaköy köyünde çıkan yangın sonucu 4 ev kullanılmaz hale geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir