Ardahan 5.3’lük depremle sarsıldı! Korkutan deprem sonrası ilk görüntüler geldi

Ardahan'da korkutan bir deprem meydana geldi. Deprem Artvin ve Erzurum gibi şehirlerde de hissedildi. AFAD, depremin büyüklüğünü 5.0 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi ise 5.3 olarak aktardı. Vatandaşlar depremden sonra sokağa çıktı. Bölgede başka depremler de oldu. AFAD, alınan ihbarlarla ilgili bilgi paylaştı. Erzurum Valiliği ve Bakan Kurum'dan da açıklama gelirken depremde taş yapılı iki evin duvarları yıkıldı, 1 kişi yaralandı.

featured
service

Ardahan’daki korkutan depremin ardından vatandaşlar yaşadıkları panik ve korkuyu sosyal medyadan paylaştılar. Kandilli Rasathanesinin 5.3, AFAD’ın ise 5.0 olarak belirttiği deprem sadece Ardahan’da değil birçok şehirde de hissedildi.

Özellikle Kars, Erzurum, Artvin gibi şehirlerde yakından hissedilen depremin ardından AFAD, bir açıklama paylaştı.

TAŞ YAPILI İKİ EVİN DUVARLARI YIKILDI! 1 KİŞİ YARALANDI

Ardahan’daki depremde, Küçük Altunbulak köyündeki taş yapılı 2 evin duvarları yıkıldı. Evindeyken depreme yakalanan ve üzerine taş parçaları düşen Bezar Çadırcı yaralandı. Çadırcı, sağlık ekiplerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ayrıca köyde hayvanların bulunduğu bazı ahırlar da yıkıldı.

Öte yandan köy yolundaki bazı noktalara ise sarsıntının etkisiyle kaya parçalarının düştüğü görüldü. Evinin duvarları yıkılan Mehmet Kel, AA muhabirine, hayvanlarının gelmesini beklerken depremin olduğunu belirterek “Her taraf darmadağın oldu. Gözümüz kapandı, bir şey göremedik.” dedi. Kel’in eşi Evrim Kel de oğlunu yıkılan evlerinde taşlar arasından kurtardığını anlattı.

DEPREM SONRASI AFAD AYRINTILARI PAYLAŞTI

AFAD’dan aktarılan bilgiye göre depremin merkez üssü Ardahan’ın Göle ilçesi olarak belirlendi. 5.0 büyüklüğündeki depremin 7 km derinlikte gerçekleştiği kaydedildi. Öte yandan Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.3 olarak duyurdu.

İşte AFAD’ın açıklaması:

‘Göle ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.’

GÖLE BEŞİK GİBİ! PEŞ PEŞE SARSILDI

AFAD, Göle’nin 17.24’te bir kez daha sarsıldığını duyurdu. Paylaşılan bilgiye göre ikinci deprem 3.7 büyüklüğünde ve yine 7 km derinlikte gerçekleşti.

Devamında ise bölgede 4.0 dahil olmak üzere peş peşe depremler yaşandı.

deprem

AFAD’DAN YENİ AÇIKLAMA: İHBARLAR ALINDI

AFAD, depremle ilgili küçük çaplı hasar ihbarları alındığını duyurdu. AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Ardahan ili Göle ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeden küçük çaplı hasar ihbarları alınmış olup, tarama çalışmaları ilgili kurumlarımızla koordinasyon halinde sürdürülmektedir.”

VALİLİK: CAN VE MAL KAYBI YOK

Erzurum Valiliğinden deprem ilgili yapılan açıklamada can ve mal kaybı olmadığı belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Bugün saat 17.08 sularında AFAD verilerine göre Ardahan’ın Göle ilçesinde 5,0 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. İlimizde de hissedilen deprem sonrası, ekiplerimiz depremin hissedildiği bölgelerimize intikal ederek, tarama faaliyetlerine başlamıştır. An itibariyle can ve mal kaybına yönelik olumsuz bir durum bulunmamaktadır.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ardahan’ın Göle ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle bölgedeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dualarımız, can kaybının yaşanmaması için.” ifadesini kullandı.

BAKAN KURUM: SAHADA İNCELEME BAŞLATILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depreme ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Ardahan Göle’de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin hemen ardından ekiplerimiz sahada incelemelerini başlattı. İlgili tüm kurumlarla koordinasyon içinde çalışıyor, ihbarları değerlendiriyoruz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun.” ifadelerini kullandı.

Ardahan 5.3’lük depremle sarsıldı! Korkutan deprem sonrası ilk görüntüler geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir