Ankara’da şehir eşkıyalığı! Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu’nun kapısına dayandı

Et ve Süt Kurumu’na randevusuz giden ve içeriye alınmayan Kılıçdaroğlu’nun, ‘’Randevumuz vardı’’ yalanı, yatsıyı bile göremeden çürüdü.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu giriştiği zorbalıklara bir yenisini daha ekledi. Randevusuz ziyaretleriyle sık sık gündeme gelen Kılıçdaroğlu, bu kez de Et ve Süt Kurumu binasına giremedi. Kurumun önüne gelen Kemal Kılıçdaroğlu, burada güvenlikle konuşmaya başladı. Güvenlikten “Randevunuz yoksa sizi içeri alamayız” yanıtını alan Kılıçdaroğlu içeriye alınmadı. Öte yandan Et ve Süt Kurumu Kılıçdaroğlu’nun yaptığı basın açıklamasına cevap verdi. Yapılan açıklamada, “Randevu talebine 07.04.2022 tarihinde (Perşembe günü) geri dönülmüş, ‘Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci ile görüşmeniz daha uygun olur, zira sizlerin muhatabı kendisidir. Bakanımız gerekli görürlerse görüşmeye bizleri de davet eder’ cevabı verilmiştir.” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu zorbalıkta sınır tanımıyor. Devlet kurumlarını hedef alan ve çeşitli tehditler savuran Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde bu kez Et ve Süt Kurumu var. Son olarak Merkez Bankası, TÜİK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısına dayanan Kemal Kılıçdaroğlu bugün de Et ve Süt Kurumu’nun kapısına dayandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Çocukların beslenme hakkını koruyacağım” diyerek bu sabah saatlerinde kurumun yolunu tuttu.

“RANDEVUNUZ YOKSA SİZİ İÇERİ ALAMAYIZ”

Kurumun önüne gelen Kemal Kılıçdaroğlu, burada güvenlikle konuşmaya başladı. Güvenlikten “Randevunuz yoksa sizi içeri alamayız” yanıtını alan Kılıçdaroğlu içeriye giremedi.

“BUGÜN BURADAYIM…”

Bunun üzerine kurum önünde basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, olayla ilgili şunları söyledi:

“Daha önce TÜİK’e gitmiştim. Asgari ücretlilerin, memurların haklarını savunmak için. Çünkü TÜİK, enflasyonu düşük göstererek düşük zam alınmasının yolunu açıyordu. Daha sonra sözlü sınavda hakları yenen gençlerin haksızlığına uğradığını duyurmak için Milli Eğitim Bakanlığı’na gitmiştim. Bugün Et ve Süt Kurumu’nun önündeyim.”

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kılıçdaroğlu, neden Tarım ve Orman Bakanlığı’na gitmediğinin sorulması üzerine, “Et ve Süt Kurumu bağımsız bir kurum. Burası bir KİT” ifadelerini kullandı. Randevu almadan kurumları ziyaret ettiğine yönelik eleştirilen anımsatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “Randevu için telefon ettim, randevu verilmedi şu ana kadar” diye konuştu

ET VE SÜT KURUMU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA YANIT

Et ve Süt Kurumunca (ESK), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Nisan Çarşamba günü randevu talep ettiği belirtilerek, “Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci ile görüşmeniz daha uygun olur, zira sizlerin muhatabı kendisidir. Sayın Bakanımız gerekli görürlerse o görüşmeye bizleri de davet eder.’’ cevabı verilmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun verilen bu cevaba rağmen Et ve Süt Kurumunun önüne gelerek basın açıklaması yapmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” açıklaması yapıldı.

ESK’nin Twitter hesabından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Kurumun önünde açıklama yapmasına ilişkin paylaşımda bulunuldu.

Kılıçdaroğlu’nun 6 Nisan Çarşamba günü kendilerini arayarak randevu talep ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Randevu talebine 7 Nisan Perşembe günü geri dönülmüş, ‘Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci ile görüşmeniz daha uygun olur, zira sizlerin muhatabı kendisidir. Sayın Bakanımız gerekli görürlerse o görüşmeye bizleri de davet eder.’ cevabı verilmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun verilen bu cevaba rağmen Et ve Süt Kurumunun önüne gelerek basın açıklaması yapmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğüne gitmiş, randevusu bulunmadığı gerekçesiyle içeri alınmamıştı. Kılıçdaroğlu, Kurum önünde basın açıklaması yapmıştı.

TÜİK BİNASINA DA ALINMAMIŞTI

CHP lideri, geçtiğimiz yılın sonlarında da randevusu olmamasına rağmen Türkiye istatistik Kurumu’na (TÜİK) gitmiş fakat binaya girememişti.

Yine kapı önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Devletin bilgileri, devletin sahip olduğu bilgilerin nasıl toplandığına ilişkin açıklamalara ana muhalefet partisi liderine açıklanmak istenmiyor. Kapılar kapanıyor. Türkiye’nin geldiği nokta açısından önemlidir.” sözleriyle algı yaratmaya çalışmıştı.

Randevusuz TÜİK’e giden Kemal Kılıçdaroğlu kapıda kaldı

BAKAN VAHİT KİRİŞÇİ: BİZİM AÇ KİMSEMİZ YOK

Kılıçdaroğlu’nun gıdada sorun yaşandığı gerekçesiyle Et ve Süt Kurumu önünde açıklama yapma isteğini eleştiren Vahit Kirişçi, Türkiye’de aç, açıkta kimse olmadığını ve herkesin tok olduğunu söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, TRT Haber’de konuk olduğu programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine cevap verdi.

Cengiz Cevahiroğlu’nun sorularını yanıtlayan Bakan Kirişçi, Kılıçdaroğlu’nun Et ve Süt Kurumu ile ilgili yaptığı paylaşımın hatırlatılması üzerine, gıdanın siyasete alet edilmesini doğru bulmadıklarını söyledi.

“BU ALIŞKANLIK HALİNE GELDİ” “

85 milyon nüfus, 5 milyon mülteci, 90 milyon. 50 milyonun üzerinde turist. Şimdi burada çocukların aç yatağa girdiğini bu açlıklarıyla ilgili, bunları konuşmak üzere ilgili kurumlara gelip ziyarette bulunmak istediklerini söylüyor olmalarını toplumun takdirine bırakıyorum. Bu alışkanlık haline geldi. Onlara eklenti yapılmaya çalışılıyor. Gıda siyasete malzeme edilebilecek bir konu değil.” diyen Bakan Vahit Kirişçi, açıklamlarına şöyle devam etti:

Bu tarz da tarz değil. Burada niyetin bu olmadığını yani iddia ettikleri olmadığını net olarak söylüyorum. Bu konuları demokratik ülkede bir muhalefetin genel başkanının böyle tweet atmasını doğru ve şık bulmuyorum.

AÇTA AÇIKTA KİMSEMİZ YOK, HERKESİN KARNI TOK

Bu ülkeye hizmet eden bir durum değil. Bizim açta açıkta kimsemiz yok, herkesin karnı tok, bu ülkenin üreticileri de nüfusun tamamını doyurmak için gece gündüz çalışıyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir