Ankara’da 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarın görüntüleri ortaya çıktı! İstismarcının ailesinden iğrenç teklif…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Mamak ilçesinde yaşayan 8’inci sınıf öğrencisi N.Y., iddiaya göre 11 Kasım’da mahalleden tanıdığı F.A. ile ıssız sokakta buluşup alkol aldı.

N.Y. alkolün etkisiyle fenalaşınca F.A., baygın olan N.Y.’yi kucağına alıp aracına bindirerek kızın Mamak’taki evine götürdü.

Bir süre sonra F.A., evden ayrıldı. N.Y.’nin ailesi, komşularının durumu anlatması üzerine eve geldi. Hastaneye götürülen N.Y.’nin, 1.80 promil alkollü olduğu tespit edildi.

İSTİSMARCI SERBEST BIRAKILDI

Olaydan 10 gün sonra N.Y. ailesine, F.A.’nın kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ancak tehditleri nedeniyle bu zamana kadar sustuğunu söyledi.

Bunun üzerine aile, karakola giderek F.A.’dan şikayetçi oldu. Şikayetin ardından gözaltına alınan ve hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen F.A., serbest bırakıldı.

Kızın ailesinin avukatı Büşra Ayaz, güvenlik kamerası görüntüsüyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İtirazın ardından F.A. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Güvenlik kamerası görüntülerinde; F.A.’nın, N.Y.’yi kucağında taşıdığı ve bu şekilde eve çıkardığı anlar yer aldı.

“OLAYIN ÜZERİNİ KAPATALIM, ÇOCUKLARIN ARASINDA NİŞAN YAPALIM”

Ayrıca, Antalya’da olduğu öğrenilen F.A.’nın babasının, N.Y.’nin ailesini arayarak, “Olayın üzerini kapatalım, çocukların arasında bir nişan yapalım. 18 yaşına gelince evlendiririz.” dediği öne sürüldü.

N.Y., karakolda verdiği ifadesinde, “Bana istemediğim şeyler yaptığı için şikayetçiyim.” dedi.

Aile ise şüphelinin yakalanmasını ve cezalandırılmasını istedi.

AVUKATTAN AÇIKLAMA

Avukat Büşra Ayaz, olayın ardından N.Y.’nin odasından dışarı çıkmadığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“13 yaşındaki bir kız çocuğu, 22 yaşındaki bir şahıs tarafından kendi evinde istismara uğradı. Alkol kullandıktan sonra çocuk bayılıyor. 13 yaşındaki bir kız çocuğundan 1.80 promil alkol çıkıyor. Baygın bir şekilde evine çıkarıyor, cebinden anahtarını alıyor. Çocuğu içeri alıyor ve olayı gerçekleştiriyor. Yaklaşık 10 gün önce gerçekleşen bu olayın akabinde şüpheli tutuksuz yargılandı.

“ODASINDAN ÇIKAMIYOR, OKULA GİDEMİYOR”

Olaylara müdahale ettikten sonra tarafımca kamera görüntüleri tespit edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurduğumuzda da olayla alakalı kamera kayıtları incelendikten sonra savcı şüpheli hakkında yakalama kararı çıkardı. Şüphelinin şu anda Antalya sınırları içerisinde olduğu biliniyor. 13 yaşındaki bir kız çocuğunun hayatı mahvolmuş, psikolojik olarak da etkilenmiş durumda. Odasından dışarı çıkmıyor, okula gidemiyor. Bu olaydan dolayı eğitimi aksadı.”

Şüphelinin en kısa sürede yakalanıp, en ağır cezayla yargılanmasını istediklerini belirten avukat Ayaz, ayrıca ailesinin psikolojik destek görmesi gerektiğini söyledi.

Ankara’da 13 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarın görüntüleri ortaya çıktı! İstismarcının ailesinden iğrenç teklif…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.