Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği Amberin Zaman, PKK’ya yapılan operasyondan rahatsız

Mehmetçik, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör inlerini yerle bir etti. Terör örgütleri PKK ve FETÖ’ye sempatizanlığıyla gündeme gelmeyi başaran ve son olarak geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Amberin Zaman, TSK'nin operasyonlarından endişe duyduğunu ifade etti.

featured

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye ve Irak‘ın kuzeyindeki terör üslerine “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” düzenledi.

Harekatla, geçtiğimiz hafta İstiklal Caddesi‘nde meydana gelen ve 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği hain saldırının intikamı alındı.

Kahraman Türk askerimiz PKK inlerini vurdukça sesi yurt dışından geldi.

AMBERİN ZAMAN OPERASYONLARDAN RAHATSIZ OLDU

PKK ve FETÖ‘ye verdiği destekle gündeme gelen Amberin Zaman operasyondan duyduğu rahatsızlığı Twitter hesabından duyurdu.

“ABD KORUMASI ALTINDAKİ BÖLGELER VURULUYOR”

Yapılan operasyondan derin endişe duyduğunu söyleyen Amberin Zaman, “Derik gibi ABD hava koruması altındaki bölgeler Türk askerleri tarafından vuruluyor.” dedi.

“İSTANBUL SALDIRISINA MİSİLLEME”

Taksim’deki terör saldırısını görmezden gelen Amberin Zaman, “Kobani ve Kürt kontrolündeki kuzey Suriye’deki diğer hedefler, İstanbul bombalanmasına misilleme olarak vuruluyor.” ifadelerini kullandı.

BÖLGEDEN BİLGİLER DE VERDİ

Türkiye’nin operasyonundan rahatsızlığını her platformda dile getiren sözde gazeteci Amberin Zaman, Suriye’deki kaynaklarından aldığı bilgileri de paylaştı.

Zaman, “Vurulan alanlar, Rus kontrolündeki hava sahası gibi görünüyor. Kuzeydoğu Suriye’deki kaynaklarım, şu ana kadar saldırıların etkisine ilişkin herhangi bir değerlendirmeleri olmadığını söylüyor. Irak Kürdistanı’ndaki Kandil Dohuk Sincar’ın da bu gece Türk hava saldırılarında hedef alındığı bildirildi. ABD’nin devriye gezdiği alanlar da vuruldu.” paylaşımında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir