Alparslan Büyük Selçuklu Öke Hatun kimdir? Öke Hatun’un tarihteki yeri…

Alparslan Büyük Selçuklu 2. yeni sezon 19 Eylül Pazartesi günü ekrana gelecek. TRT 1 ekranlarından yayımlanan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinin kadrosuna yeni isimleri dahil oldu. Bu isimler arasında Öke Hatun karekteri de yer aldı. Alaylar bağlanıp kuşumlar düzüldüğünde, sefer vakti geldiğinde erimin bir adım gerisinde ben varım” diyerek yeni sezon fragmanında büyük heyecan oluşturan Öke Hatun’un kim olduğu merak ediliyor. Peki Alparslan Büyük Selçuklu Öke Hatun’u oynayan kim, Öke Hatun karekteri gerçekte kim?

featured

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu yeni sezona bomba gibi giriyor. Pazartesi akşamlarının reyting krekortmeni Alparslan Büyük Selçukludizisi 19 Eylül’de ekranlara gelecek. Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezon oyuncuları arasında Öke Hatun karekterini oynayacak isim de beli oldu.

 

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU ÖKE HATUN KİMDİR?

Dizinin kadrosuna Öykü Gürman da katıldı. Öykü Gürman, İbrahim Yinal’ın eşi Öke Hatun’u oynayacak. Öykü Gürman dışında Kayra Zabcı , Serhat Tutumluer, Bora Cengiz, Umut Karadağ ve Öykü Gürman’da katıldı.

ÖYKÜ GÜRMAN KİMDİR?

Öykü Gürman (d. 4 Ağustos 1982, İstanbul), Türk pop ve flamenko şarkıcısı, oyuncu. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile Öykü ve Berk adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir.

 

Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçıdır. Video paylaşım sitesi YouTube’a ikiz kardeşi Berk ile birlikte yükledikleri videoda seslendirdikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile tanınmışlardır. Bu video Mayıs 2008 itibarı ile 10 milyon 800 bin kez izlenmiş, albüm yaptıktan sonra çektikleri klipleri de 6 milyon 850 bin kez izlenmiştir. Ancak videoları Ağustos 2008’de kaldırılmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir