Almanya’da sonbaharda maske zorunluluğu geri geliyor!

Koronavirüs hem Türkiye'de hem de diğer ülkelerde etkisini tekrar artırmaya başladı. Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann, Covid-19'un yayılmasının önüne geçmek için maske zorunluluğunun sonbaharda geri getirileceğini açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya’da sonbaharda maske takma zorunluluğu geri getirilecek.

Almanya Adalet Bakanı Marco Buschmann, Covid-19’un yayılmasının önüne geçmek için ülke genelinde yeni önlemlerin alınacağını belirterek, maske zorunluluğunun sonbaharda geri getirileceğini duyurdu.

“SONBAHAR VE KIŞ AYLARI CİDDEYE ALINMALI”

Buschmann, sonbahar ve kış aylarının ciddiye alınması gerektiğini söyleyerek, alınacak yeni tedbir ve kısıtlamaların temmuz ayı sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

“MASKE ZORUNLULUĞUNU GERİ GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bakan Buschmann, toplu taşımalara maske zorunluluğunun kapalı kamusal alanlarda geri getirilmesi için çalıştıklarını söyleyerek, “İç mekandakiler için maskelerin etkinliği tartışılmaz. Halihazırda toplu taşımada maske zorunluluğu ile ilgili de çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Bakan, karantina ve okulların kapanmasına veya sokağa çıkma yasaklarına ise geri dönülmeyeceğini belirtti.

TÜRKİYE’DE MASKE TAKMAK ZORUNLU OLACAK MI?

Türkiye’de 30 Mayıs itibarıyla maske takma zorunluluğu tamamen kaldırılmıştı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son haftalarda koronavirüs vaka sayısında ciddi artışlar yaşandı. Vaka sayılarının artışıyla alakalı herhangi bir yeni tedbir açıklanmadı. Maske zorunluluğunun tekrar gelip gelmeyeceğiyle ilgili de henüz bir bilgi yok.

Almanya’da sonbaharda maske zorunluluğu geri geliyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.