Allah’tan ANF’ye konuşmamış! Mustafa Çalışkan: “Cumhuriyet’e konuştum ama yazacaklarından haberim yoktu”

featured

İçişleri Bakanı Soylu’nun Sedat Peker’e koruma polisi verilmesinde sorumluluğuna işaret ettiği ve emniyet kulislerinde açığa alınacağı konuşulan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan “Benim gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak? Bir görelim bakalım” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün Cumhuriyet gazetesinde yer alan açıklamasıyla hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya meydan okuduğu değerlendirmesi yapılan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, “Bunların yazılacağından haberdar değildim” dedi. Haberi yapan Cumhuriyet muhabiri Seyhan Avşar, Çalışkan’ın sözlerine, “Kendisi bana ‘konuştuklarımız yazılmasın’ şeklinde bir şey söylemedi” yanıtı verdi.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Youtube üzerinden yaptığı yayında, açıklamaları yayımlanan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’a ulaştığını ve programa çıkmaya davet ettiğini söylerken, Çalışkan’ın buna sitemli bir yanıt verdiğini belirtti.

Özdemir, Çalışkan’ın yanıtını şöyle aktardı: “Sitemli bir konuşma oldu. Dedi ki, ‘Ben ilk olarak size şunu söyleyeyim, röportaj vermek için bu konuşmayı yapmadım ve de bunların yazılacağından haberdar değildim, yazılacağını bilsem hiç konuşmazdım’ dedi. Bize de programa çıkmayacağını söyledi. Off the record bir kaç soru sordum, o da off the record, yani gazeteciyle arasında kalmak kaydıyla, çünkü ondan sizin almadan bunları yayımlayamam. Bana bazı olayları anlattı.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir