Terör örgütü PKK’nın Zaho’da gerçekleştirdiği katliamın ardından Ali Babacan’dan tepki çeken paylaşımı!

8 kişinin yaşamını yitirdiği Irak'ın Dohuk vilayetinin Zaho ilçesinde gerçekleşen saldırıyla ilgili paylaşım yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, "Türkiye, bu olayın aydınlatılması için Irak makamlarıyla tam bir işbirliğine gitmelidir" ifadesi tepki çekti. Terör örgütü PKK'nın yaptığı katliamın suçunu Türkiye'ye atmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mehmetçik’in başarılı operasyonlarıyla dağılma noktasına gelen PKK terör örgütü, Irak’ın kuzeyinde kanlı bir provokasyona imza attı. Dohuk vilayetinin Zaho ilçesinde turistlerin bulunduğu dere kenarındaki bir bölgeyi havan ile bombaladı, aralarında çocukların da bulunduğu 8 turist hayatını kaybetti, 23 kişi de yaralandı.

ALÇAK PROVOKASYONA TÜRKİYE’DEN JET YANIT

Alçak saldırı sonrası terör örgütü mensupları suçu Türkiye’nin üzerine atmaya çalışırken, Dışişleri Bakanlığı’nın “Saldırılar terör örgütü kaynaklıdır. Türkiye gerçeğin ortaya çıkması için hazırdır” yanıtının ardından bir açıklama da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi.

Terör örgütü PKK’nın kirli oyunu! Duhok’taki saldırıyı TSK’nın üzerine yıkmaya çalıştılar

“SİVİLLERE YÖNELİK HERHANGİ BİR SALDIRIMIZ OLMAMIŞTIR”

Çavuşoğlu, 8 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ”TSK’dan aldığımız bilgiye göre sivillere yönelik herhangi bir saldırımız olmamıştır” dedi. Büyükelçiliğe girme gibi bir durumun söz konusu olmadığını da belirten Çavuşoğlu, ”Bazı vize ofislerimiz önünde hadsizce bizim bayrağımız yakıldı” açıklamasında bulundu.

Teröristlerin avukatı Diyarbakır Barosu! PKK saldırısından TSK’yı sorumlu tuttular

BABACAN’IN PAYLAŞIMI TARTIŞMA YARATTI

Irak’taki hain saldırıya ilişkin bugün Twitter hesabından bir paylaşım yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise büyük tartışma yarattı. Paylaşımına “Zaho’da hayatını kaybeden masum sivillere Allah’tan rahmet, acılı ailelere sabır diliyorum” ifadesiyle başlayan Babacan’ın tweetinin devamında sarf ettiği sözler ise sosyal medyayı resmen ayağa kaldırdı.

“TÜRKİYE OLAYIN AYDINLATILMASI İÇİN IRAK İLE İŞBİRLİĞİNE GİTMELİ”

Babacan, attığı tweet’te “Türkiye; bu olayın aydınlatılması için Irak makamlarıyla tam bir işbirliğine gitmelidir” ifadesine de yer verdi. Babacan’ın attığı tweet’te çok sayıda yorum gelirken bunların büyük bir kısmı ise tepki doluydu.

İşte o yorumlardan bazıları;

Ekran Goruntusu 2022 07 21 124600

Terör örgütü PKK’nın Zaho’da gerçekleştirdiği katliamın ardından Ali Babacan’dan tepki çeken paylaşımı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.