AK Parti’nin A Takımı belli oldu! İşte görev alacak isimler

AK Parti Meclis grup yönetimi belli oldu. Grup Başkanı Abdullah Güler olurken başkanvekilliklerine, Özlem Zengin, M. Emin Akbaşoğlu, Leyla Şahin Usta, Abdulhamit Gül, Bahadır Yenişehirlioğlu seçildi.

featured

Tarihi seçimlerin ardından Meclis’te milletvekilleri yemin etti. AK Parti‘de ise A Takımı belli oldu.

AK PARTİ GRUP BAŞKANI ABDULLAH GÜLER OLDU

AK Parti Grubu, TBMM’nin yeni çalışma döneminde görev yapacak olan Grup Başkanı ve Grup Başkanvekillerini seçti. Önceki dönemde Grup Başkanı olan İsmet Yılmaz’ın yerine Abdullah Güler seçildi.

GRUP BAŞKANVEKİLLERİ DE BELLİ OLDU

Yeni Grup Başkanvekilleri ise Özlem Zengin, Muhammet Emin Akbaşoğlu, Leyla Şahin Usta, Abdulhamit Gül, Bahadır Yenişehirlioğlu oldu. Buna göre Zengin ve Akbaşoğlu önceki dönemde olduğu gibi başkanvekilliği görevlerini sürdürecek.

ERDOĞAN SAAT 17.00’DE MECLİS’TE YEMİN EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün ilk olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin törenine iştirak edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 15.00’te TBMM’de yemin edecek ve görevine başlayacak. Erdoğan, mazbatasını TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli’den alacak. Törenin ardından Anıtkabir’i ziyaret edecek Erdoğan, 17.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki “Göreve Başlama Töreni”ne katılacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir