AK Partili Hamza Dağ’dan flaş Kürşat Ayvatoğlu açıklaması: “Bu olay siyasetin ana gündemi olmamalı”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı.

“Kürşat Ayvazoğlu’na şantaj mı yapıldı yoksa sizin partide yeni göreve gelmenizin ardından şahsınıza bir operasyon mu yapıldı” sorusuna yanıt veren Dağ, “Ben o nokta bilgi sahibi değilim” dedi.

Dağ’ın ‘Kürşat Ayvatoğlu’ ile ilgili açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Ben Cuma günü de açıkladım yakın çalışma ekibimde değil, bizim buradan çıkartacağımız dersler var. Mevzunun diğer boyutlarına bakacak olursa burada biz bir kere haberdar olur olmaz bu kişinin işine son verdik.

Daha çok dikkat etmemiz lazım, ortaya çıkan görüntülerden samimi olarak bize oy veren insanlar bunları AK Parti’ye yakıştıramadığı için üzüldüğünü görüyorum ve onlardan helallik istiyorum. Ama asıl mesele burada tartışmamız gereken meselelerden birisi de böyle bir konu meydana geldiğinde hangi partinin nasıl reaksiyon gösterdiğidir.

Ben şahsıma yönelik bir operasyon olduğu konusunda bir bilgiye sahip değilim. İfadeye göre arkadaşları şantaj yapmış. Bizlerle güçlü görünmek için fotoğraf çektirmiş olabilir. Bu olay siyasetin ana gündem maddesi olmamalı.”

Yeni anayasa ne zaman?

Ne zaman pozitif bir günden olsa özellikle CHP bunun önüne geçmek için engel oluyor, biz 2002’den beri sivil anayasayı söylüyoruz o zamandan beri muhalefet ‘ne kadar engel olabilirim?’ diye baktı hala da öyle bakıyor.

Cumhurbaşkanımız çok net bir şey söylüyor, ‘gelin anayasayı tartışalım 2023 seçimlerine bu anayasa ile gidelim’, bunlar halk oyuna sunulabilir.

Yeni anayasa noktasında muhalefetin bizi zorlayıp bizi masaya çekmesi lazım ama biz muhalefeti masaya çağırıyoruz.

Muhalefetin sonbaharda seçim sözü de hiçbir realitesi olmayan bir söz, halkın böyle bir gündemi yok, vatandaşın böyle bir beklentisi yok. Vatandaş 2023’e kadar AK Parti’ye yetki verdi. Muhalefete bakarsanız geçen sene de seçim olacaktı.

Gelin bu ülkeyi bu sivil anayasada buluşturalım hep birlikte, biz kendi çalışmamızı Cumhur İttifakı ile yapacağız, CHP böyle düşünüyorsa biz diğer partilerle de görüşeceğiz.

Harp okullarında irtica iddiası

Bizim irtica kelimesi üzerinden ürettiğimiz korkular bu ülkenin insanlarından, değerlerini yaşayan insanlarından çıkarttığımız korkular FETÖ’nün propagandası haline geldi. Cemaatlerin, tarikatların orduya girebilmesinin önünde irtica kelimesinin tek başına engel olmadığını biz tecrübe ile görmüş olduk. Olması gereken bir adımdı.

HDP’ye kapatma davası

Biz AK Parti olarak kapatma davalarını zorlaştırma konusunda değişiklikler yaptık. İşin bir de ahlaki boyutu var, iddianameye baktığınızda HDP’nin yapmış olduklarına bakarsanız teröre vermiş olduğu destekleri görürsünüz. Almış oldukları karar neticesinde 6-7 Ekim olaylarında 33 tane insan vefat etti. ‘Biz kürtlerin sorunları ile alakalı siyaset yapıyoruz’ diyorlar ama yaptıkları işlere baktığınızda PKK’nın işlerini yapıyorlar.

AK Partili Hamza Dağ’dan flaş Kürşat Ayvatoğlu açıklaması: “Bu olay siyasetin ana gündemi olmamalı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.