AK Parti’li Güvenç’ten vatandaşlara hakaret!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekonomideki kötü gidişten, ekonominin başındaki Berat Albayrak’ı sorumlu görerek istifaya davet eden vatandaşlara AK Parti’li Celalettin Güvenç‘ten “Köpekler havladı diye atlar ölmez” mesajı geldi. Güvenç, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Dolar ve eurodaki yükseliş sürerken, sosyal medyada yurttaşlar ekonominin başında olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı istifaya davet etti. Bunun ardından AK Parti’liler Albayrak’ı sahiplenme kampanyası başlattı.

Birçok AK Parti’li milletvekili, iktidara yakın gazeteci ve sanatçıdan tweet gelirken, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç’ten tepki çeken bir paylaşım geldi.

Güvenç, “Köpekler havladı diye atlar ölmez #BeratAlbayrakYanındayız” paylaşımında bulundu. Sosyal medyada büyük tepki toplayan bu paylaşım sonrası Güvenç’ten herhangi bir yanıt da gelmedi.

Bu söz ne anlama geliyor?

Rumen Teknik Direktör Mircea Lucescu, Galatasaray’ın başındayken bu sözü kullanmış ve Türkiye kamuoyu “Köpekler istedi diye atlar ölmez” sözünü Rumen atasözü olarak ilk kez duymuştu.

AK Parti’li Güvenç’ten vatandaşlara hakaret!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.