AK Parti açıkladı! 560 bin sözleşmeliye kadro yolu

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ekimde 560 bin sözleşmeli kamu personelinin kadroya alınması konusunun ele alınacağını bildirdi. Akbaşoğlu, "Bunun akabinde EYT'li kesimin durumu ele alınarak çözümlenecek. 2023 başında farklı bir Türkiye'ye hep beraber ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

featured

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ve kamuoyunda “EYT” olarak bilinen emeklilikte yaşa takılanların durumuyla ilgili açıklama yaptı.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO YOLU

Akbaşoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ekim ayında Meclis açıldığında gündemimize sözleşmeli personelin mali sosyal haklarının ele alınması ve kadro haklarının ele alınması suretiyle yasa ile netleştirilerek daimileştirilmesi söz konusu olacak.

“EYT’Lİ KESİMİN DURUMU ELE ALINARAK ÇÖZÜMLENECEK”

Bunun akabinde EYT’li kesimin durumu ele alınarak çözümlenecek. 2023 başında farklı bir Türkiye’ye hep beraber ulaşacağız.

10 ay çalışmak suretiyle, 2 ayı çalışmama ile geçirenler (geçici işçiler), 12 ayın tamamında çalışır duruma gelme düzenlemesini mutlaka gerçekleştireceğiz, çözümleyeceğiz.”

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO HAKKI

Geçtiğimiz gün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Türkiye’nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye’nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor” açıklamasını yapmıştı.

Bakan Bilgin, “Bundan sonraki ilk açacağımız dosya üzerinde daha önce çalıştık ama detaylandıracağımız dosya Sözleşmeli Personel meselesidir. Kamuda sözleşmeli personel istihdam ediliyor. Bu konularda kamu ihtiyaç duydukça sözleşmeli personel alınıyor. Biz isteğe bağlı olarak kadro hakkı vereceğiz. Tüm sosyal meseleleri görev alanı sayıyoruz” demişti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir