Meral Akşener’e yeni evlat geliyor! ‘Türkiye Cumhuriyeti katil devlettir, yıkılmalıdır’ diyen Ahmet Şık, Millet İttifakı yolunda…

Gazeteci Barış Pehlivan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TİP Milletvekili Ahmet Şık ile görüştüğünü ve TİP’in Millet İttifakı’na katılmasını isteyen CHP’liler olduğunu yazdı. Ahmet Şık'ın “Evet devlet katil ve bu devleti yıkmamız gerekiyor” sözleri siyasette uzun süre tartışılmıştı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 3 hafta önce TBMM Genel Kurulu’na seslenerek “Göreceksiniz, Millet İttifakı olarak temiz, herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’yi yeniden, beraber ve birlikte inşa edeceğiz” konuşmasını yaptığı gün Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık ile gizli bir görüşme yaptığı iddia edildi.

Benzer Haberler
suleyman-soylu-ahmet-sik
“Devlet yıkılmalı” diyen TİP’li Ahmet Şık’a İçişleri Bakanı Soylu’dan ayar: “Satılık
ahmet şık yonca verdioğlu
Polise saldırarak kalkışma çağrısında bulunan Ahmet Şık’ın eşi Yonca Verdioğlu, HDP/PKK destekçisi Alman vakfını yönetiyor!
ahmet şık
TİP’li vekil Ahmet Şık’tan kalkışma çağrısı

“ALEVİLİK” AÇIKLAMASI İKİ İSMİ KARŞI KARŞIYA GETİRMİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun 2022 Mayıs ayında yaptığı “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alevi olmasının Türkiye toplumu ve siyaseti için -bizler için değil elbette- bir mesele olduğunu kavrayarak hareket etmesi gerekiyor” açıklaması üzerinden karşı karşıya getirildiği Ahmet Şık’a herhangi bir kırgınlığının olmadığını o buluşmada söylediği ve bazı projelerin de masaya yatırıldığı öne sürüldü.

https://twitter.com/haber_strateji/status/1395311316395601920?s=20&t=oQuOxbQhgKAmhe8JvbEr1A

TİP, MİLLET İTTİFAKI’NA MI KATILIYOR?

Bazı CHP’lilerin son dönemde büyük bir ivme yakalayan TİP’in Millet İttifakı’na katılmasını istediği ancak büyük bir kesimin de Şık’ın partisinin HDP’nin dahil olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bir bileşeni olması sebebiyle bu birlikteliğe karşı çıktığı konuşuluyor. Konuyu gündeme getiren gazeteci Barış Pehlivan’ın gizli görüşme iddiasını sorduğu Ahmet Şık’ın “Görüşme özeldi, herhangi bir şey söyleyemem” dediği öğrenildi.

https://twitter.com/VedatYenerer/status/1401864550434197509?s=20&t=oQuOxbQhgKAmhe8JvbEr1A

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir