AFAD’dan İstanbul’da beklenen kuvvetli yağış için flaş uyarı: Sel ve hortum yaşanabilir

Meteoroloji, AFAD ve Valilik İstanbul’da beklenen kuvvetli yağış için uyardı. Ani sel, su baskını, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da gece saatlerinde başlayan yağış bu sabah saatlerinden itibaren şiddetlenecek.

Konuyla ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Yerlikaya “Perşembe sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli,Anadolu Yakası’nda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olalım” dedi.

AFAD’DAN UYARI

Bir uyarı da AFAD’dan geldi. Cep telefonlarına gönderilen SMS’te “İstanbul’da Persembe ilk saatlerden itibaren cok kuvvetli yagis bekleniyor.Sel, yildirim, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olun” denildi.

 

İSTANBUL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; yarın sabah ilk saatlerden itibaren Marmara’nın doğusunda görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, İstanbul ve Yalova çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) ve yer yer şiddetli (75 kg/m2 ve üzeri) olması bekleniyor.

MGM’den İstanbul için turuncu kodlu uyarı yapılırken, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyılarda hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır denildi.

AFAD’dan İstanbul’da beklenen kuvvetli yağış için flaş uyarı: Sel ve hortum yaşanabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.