Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik operasyonda iki tutuklama daha!

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'ne yönelik operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna tutuklandı.

featured

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik operasyonda Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Mali Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik operasyon düzenledi. Dün eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna yakalanarak gözaltına alındı.

Adnan Oktar’ın Kediciklerine operasyon! Ferhunde Eda Babuna ve Meltem Daban gözaltında

İLLEGAL YÖNTEMLERLE BİLGİ TOPLADIĞI ÖĞRENİLDİ

Şüphelilerin örgütün devamlılığını sağlamayı hedeflediği, adli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetinde bulduğu, örgüte yönelik yapılan operasyonda görev alan emniyet ve yargı mensupları hakkında illegal yöntemlerle araştırma yaparak bilgi toplamaya çalıştığı öğrenildi. Ayrıca örgüte yönelik yargılama devam edilirken, yargılamaya yönelik adli makamları yanıltma adına yalancı tanıklar bulma ve asılsız bilgi ve belge oluşturma eylemlerinde bulunduğu bilgisi edinildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna adliyeye sevk edildi.

Adnan Oktar’ın satışa çıkarılan ‘Günah villası’ndan yeni görüntüler!

İKİ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra iki şüpheli Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlikçe, Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna tutuklanarak cezaevine gönderildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir