Adı MİT Başkanlığı için geçen İbrahim Kalın’dan dikkat çeken hamle!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz akşam duyurulan yeni kabinede MİT Başkanı Fidan’ın Dışişleri Bakanlığı’na getirilmesi sonrası gözler yeni MİT Başkanlığı'na getirilecek isme çevrildi. Adı MİT Başkanlığı için geçen İbrahim Kalın'ın sosyal medya hesabından yaptığı değişiklik gündem oldu.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün mazbatasını alıp yemin ettikten sonra resmen görevine başladı. Erdoğan il k olarak Çankaya Köşkü’nde yeni kabine üyelerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve 15 bakan değişirken görevine devam eden isimler Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. MİT Başkanı Hakan Fidan da kabinede Dışişleri Bakanı olarak görev aldı.

YENİ MİT BAŞKANLIĞI İÇİN ADI GEÇEN İSİM İBRAHİM KALIN

Hakan Fidan’ın yeni görevi sonrasında MİT’in başına geçecek olan isimler de merak konusu oldu. Kulislerde dolaşan iddiaya göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü olan İbrahim Kalın bu koltuğa en yakın isim.

Erdoğan’n yeni kabine duyurusunda MİT Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü’nü de açıklaması bekleniyordu.

Ancak bu iki göreve hangi isimleri getireceği Erdoğan tarafından açıklanmadı.

KALIN’DAN DİKKAT ÇEKEN HAMLE

Kamuoyunda bir süredir MİT Başkanlığı için Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın adı geçiyor. Kalın bugün Twitter hesabında profil fotoğrafını değiştirdi.

Kalın profil fotoğrafını koyu tonların hakim olduğu karanlık bir fotoğrafla değiştirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir