Temel Karamollaoğlu: “Adeta Twitter adliye koridorlarına döndü”

featured

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, vatandaşların sosyal medya üzerinden adalet sağlamaya çalıştığına dikkat çekerek “Her gün Twitter’da bir suçlunun yakalanıp ceza alabilmesi için kampanyalar düzenlenir hale geldi. Adeta, Twitter adliye koridorlarına döndü” dedi.

Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, adaletin sosyal medya üzerinden sağlanmaya çalışıldığı ülkelerde adaletin olmadığını savunarak “Adaletin olmadığı yerde ise zulüm vardır” şeklinde konuştu.

İktidarın adaleti sağlamakla sorumlu olduğunu söyleyen Karamollaoğlu şu ifadeleri kaydetti:

“Bugün Türkiye’nin her alanda devasa problemleri var ama en büyük problem adalet mefhumunun zedelenmesidir. Bir ülke düşünün ki millet adaleti sosyal medya üzerinden sağlamaya çalışsın.  Her gün Twitter’da bir suçlunun yakalanıp ceza alabilmesi için kampanyalar düzenlenir hale geldi. Adeta, Twitter adliye koridorlarına döndü. Çok açık bir şekilde söylemek istiyorum; Bir ülkede adalet sosyal medya üzerinden sağlanmaya çalışılıyorsa o ülkede adalet yok demektir. Adaletin olmadığı yerde ise zulüm vardır.

Bizi şaşırtan iktidar yetkililerinin sayın Cumhurbaşkanı dahil bu konuya lafla vurgu yapması. İktidar, lafla vurgu yapmakla değil adaleti tesis etmekle sorumludur. Üst perdeden konuşup ‘Adalet olmayan ülkede zulüm vardır’ demek vatandaş da zulüm içinde inliyorsa sen zalimsin manasına gelir.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir