7 yaşındaki kızı Adara Arslan’ı boğarak öldüren evlat katili baba Ömer Faruk Arslan tutuklandı

Batman'da boşanma aşamasındaki karısına acı çektirmek için 7 yaşındaki kızını boğarak öldüren Ömer Faruk Arslan suçunu itiraf etti. Adliyeye sevk edilen adam, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

featured

Batman, Beşevler Mahallesi’nde dün kömürlükte 2. sınıf öğrencisi Adara Arslan‘ın cesedinin bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan çocuğun babası Ömer Faruk Arslan‘ın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlı, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

KAÇARKEN YAKALANMIŞTI

Polisin şüpheli olarak aradığı babası Ömer Faruk Arslan, dün Diyarbakır’da, İstanbul’a hareket halindeki otobüste yakalanıp gözaltına alındı.

Eşi M. Arslan’ın yaklaşık 4 ay önce akrabası da olan Ömer Faruk Arslan’a boşanma davası açtığı ve Batman’a ailesinin yanına geldiği belirlendi.

Kente gelen Ömer Faruk Arslan’ın, eşinin yakınlarıyla kavga ettiği tespit edildi.

Bu olayın ardından İstanbul’a giden Arslan’ın yaklaşık 2 hafta önce tekrar Batman‘a gelip ablasının yanında kalmaya başladığı, kızını görmek istediğini ve yakınlarından aracı olmalarını istediği saptandı.

Akrabaları aracılığıyla Adara’nın pazar günü babasına teslim edildiği belirlendi.

EŞİNE ACI ÇEKTİRMEK İÇİN BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

Emniyetteki sorgusunda Ömer Faruk Arslan, pazar günü kızıyla gezdikten sonra saat 23.00 sıralarında ablasının evinin yanındaki kömürlüğe götürdüğünü, burada boşanma aşamasındaki eşi M.A.’ya acı çektirmek için kızını boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

YÜZÜNDEKİ ÇİZİKLER ADARA DİRENİRKEN OLUŞMUŞ

Arslan’ın yüzündeki çiziklerin de Adara’nın kendisine direnirken oluştuğu saptandı. Ömer Faruk Arslan’ın 29 Ocak günü otobüs firmasını arayıp, bir gün sonra saat 12.00’de İstanbul’a gidecek otobüs için rezervasyon yaptırdığı ortaya çıktı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir