Adana’da sıradan bir gün! Cano aşiretini anlatan belgeselin başrol oyuncusu Sergen Eşme, silahlı çatışmada yaralandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Berlin Film Festivali Kitaplığı’na seçilen 11 romandan birinin yazarı Meltem Yılmaz ile ‘Koku’nun Serüveni’ belgeseliyle Los Angeles Film Festivali’nden ödülle dönen yönetmen Şahin Yiğit, Adana’da Cono aşireti mensuplarının yaşamını konu alan belgeselin çekimine başladı.

Yılmaz’ın ‘Bütün Mümkünlerin Kıyısında’ kitabından uyarlanan belgesel için mahalle halkı arasından Sergen Eşme, başrol oyuncusu seçildi. Eşme, geçen hafta mahallede, kendisinin de aralarında olduğu iki grup arasında silahların kullanıldığı çatışmada yaralandı. Yılmaz ve Yiğit, filmi izleyiciyle buluşturmaya hazırlanırken yaşadıkları talihsiz olay nedeniyle üzüntülü olduklarını söyledi.

Tedavi altında

Docudrama (yarı belgesel film, yarı belgesel oyun) tarzındaki belgesel filmin çekimlerinin devam ettiği sırada başrol oyuncusunun yaralandığını ve hastanede tedavi altında olduğunu dile getiren yazar Meltem Yılmaz ve yönetmen Şahin Yiğit, Sergen Eşme’nin bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.

‘Bütün Mümkünlerin Kıyısında’ projesi tamamlandıktan sonra Berlin ve Venedik film festivalleri başta olmak üzere ulusal ve uluslararası arenada birçok festivalde yarışmaya girecek.

Adana’da sıradan bir gün! Cano aşiretini anlatan belgeselin başrol oyuncusu Sergen Eşme, silahlı çatışmada yaralandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.