Adana'da sözde kültür çocukları böyle militanlaştırıyorlar! Skandal CHP detayı…

Adana'da aralarında CHP’li Seyhan Belediyesinin Başkan Yardımcısı Funda Buyruk’un da yer aldığı PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda mercek altına alınan sözde kültür merkezinde yaşları özellikle 7 ila 15 arasında değişen kız çocuklarının militanlaştırılıp dağa gönderildiği öğrenildi.

featured

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, PKK/KCK ile bağlantısı nedeniyle kapatılan; ‘Mezopotamya Kültür Merkezi’ yerine 8 Kasım 2020 yılında kurulan; ‘Binevş Kültür ve Sanat Merkezi’ni mercek altına aldı. Yürütülen soruşturma örgütün sadece siyasi ayağını değil, aynı zamanda küçücük çocukların beyinlerini nasıl yıkayıp, onları nasıl birer militana dönüştürdüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

OPERASYON DÜZENLENDİ

HDP kontenjanından CHP meclis üyesi seçilen ve aynı zamanda Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk, PKK/KCK sözde Türkiye Sözcüsü Ayşe Irmak, KCK/TDÖ Çukurova Bölge Sorumlusu Mehmet Saruhan, KCK/TDÖ Çukurova Bölge Kadın Sorumlusu Emetullah Akçara’nın aralarında bulunduğu 13’ü kadın 37 kişi geçtiğimiz ay düzenlenen Adana merkezli Mersin, Mardin, Van, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Şırnak’ta gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alındı.

MİLİTANA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Gözaltına alınan şüphelilerden ve aynı zamanda sözde Binevş Kültür ve Sanat Merkezi’nde görevli E.Ö.’nün dizüstü bilgisayarından çıkan görseller, örgütün çocuklar üzerindeki hain emellerini de ortaya koydu.

Merkeze çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler için gelen çocuk ve gençlere; terör örgütü ideolojisinin benimsetilip, örgüte sempati duymasının sağlandığı, sonrasında birer militana dönüştürüldüğü görüntülerle belgelendi.

YANAKLARINA YPG- YPJ YAZIYORLAR

Özellikle kız çocuklarına, örgütün Suriye kolu olan YPG’nin kadın örgütlenmesi YPJ (Kadın Koruma Birlikleri) bünyesinde yer alan kadın teröristlerin fotoğraf ve hayat hikayeleri, video eşliğinde anlatılıp, “Onlar da buralarda yetişip, aramıza katıldılar. Şimdi sıra sizde” sözleri ile propaganda yapıldığı öne sürüldü.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın resmedildiği tişörtlerin yanı sıra ‘Kürdistan’ yazılı tişörtlerle birlikte örgütün sözde üniformasını giyip; sarı, kırmızı ve yeşil renklerde paçavra takan kız çocuklarının koro halinde örgüt propagandası yapan marş ve şarkılar söylediği görülüyor.

Yaşları 7 ile 15 arasında değişen söz konusu çocukların, yanaklarına; ‘YPG’ ve ‘YPJ’ ibarelerini yazdırmaları da dikkat çekiyor.

AİLELER KAYIP BAŞVURUSU YAPTI

Kırsalda çıkan çatışmalarda etkisiz hale getirilen teröristlerin fotoğraflarından oluşan panonun önünde koro halinde şarkı söyleyenler arasında yer alan G.H.Ö. (20) ve A.E.’nin (22), MKM bünyesinde kültürel ve sanatsal faaliyetler adı altında örgütsel eğitim alıp, sonrasında dağa çıktıkları öğrenildi.

A.E.’nin 2016’da; G.H.Ö.’nün de 2019’da evden kaçıp örgüte katıldığı; ailelerinin bu tarihlerde kayıp başvurusu yaptığı, her ikisinin hala kırsalda olduğu öğrenildi.

CHP’Lİ BELEDİYEDE İSTİHDAM EDİLİYOR

Terör örgütü PKK/KCK’nın sözde Türkiye Sözcüsü Ayşe Irmak’ın, kendine üs olarak seçtiği Binevş’i yöneticilerine; “4 yıldır hiçbir şey yapmıyor, yeteri kadar çalışmıyorsunuz” diye tepki gösterdiği ileri sürüldü.

Irmak’ın etkisiz hale getirilen teröristlerin ailelerine istihdam sağladığı, bunun da Binevş üzerinden yürütüldüğü de ileri sürüldü. Örgütün sözde ‘değer aile’ adını verdiği terörist yakınlarının, Ayşe Irmak’ın talimatı doğrultusunda; Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Funda Buyruk tarafından, belediye çatısı altında istihdam edildiği de iddialar arasında yer alıyor.

Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden PKK/KCK sözde Türkiye Sözcüsü Ayşe Irmak, KCK/TDÖ Çukurova Bölge Sorumlusu Mehmet Saruhan, Binevş Kültür ve Sanat Derneği yöneticileri Murat Gürbüz ve İlyas Arzu da tutuklanmıştı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir