ABD sevdalısı Ümit Özdağ, İstiklal Caddesi’ndeki saldırının ABD ile ilgisi olmadığını açıkladı

ABD çıkarları doğrultusunda Türkiye'de bir iç savaş çıkarma maksadıyla provokasyonlarına devam eden Ümit Özdağ, İstiklal Caddesi'ndeki PKK eylemi sonrasında terör örgütü PKK'ya destek veren ABD'ye sert çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi. Özdağ, saldırının arkasında ABD'nin olmadığını iddia etti.

featured

Türkiye’de ABD çıkarları doğrultusunda bir iç savaş çıkarmak için sabah akşam provokasyon yapan ve yalan söyleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın ABD sevdası ibret verici söylemlerle devam ediyor.

Adı WikiLeaks sızıntılarında “ABD Büyükelçiliğinden çıkmayan ve bir etnik savaş çıkarma gayretinde olan Türk Miloşeviç” olarak anılan Özdağ’ın, ayrıldığı eşi Burçin Bilir’den olan oğlu, anaokulu eğitimini ABD Ankara Büyükelçiliği’nin anaokulunda aldığı geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı.

thumbnail
Aile boyu CIA hizmeti
Aile boyu CIA hizmeti! Ümit Özdağ’ın kardeşi de Amerikan aparatı çıktı

 

“TAKSİM SALDIRISININ ARDINDA ABD YOK”

Terör örgütü PYD-PKK’ya silah yardımı yaptığını kendisi açıklayan ABD’yi can-ı gönülden savunan Özdağ, Taksim’de gerçekleşen terör saldırısı sonrası ABD Büyükelçiliğinin taziye mesajını kabul etmediğini açıklayan İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki göstererek saldırının arkasında ABD olmadığını iddia etti.

“Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, bazı imalarda bulunduğunu duyduk… Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuopyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor.”

 

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN ÇIKMAYAN TÜRK MİLOŞEVİÇ

Adı WikiLeaks sızıntılarında “ABD Büyükelçiliğinden çıkmayan ve bir etnik savaş çıkarma gayretinde olan Türk Miloşeviç” olarak anılan Özdağ’ın, ayrıldığı eşi Burçin Bilir’den olan oğlu, anaokulu eğitimini ABD Ankara Büyükelçiliği’nin anaokulunda aldığı geçtiğimiz ay ortaya çıkmış ve Özdağ bu iddiaya sessiz kalmayı tercih etmişti.

AİLE BOYU ABD APARATI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın ABD bağlantıları kendisi ile sınırlı kalmıyor. Oğlunu ABD Ankara Büyükelçiliğinin anaokulunda okutan ve baldızını da referans olarak ABD Ankara Büyükelçiliğinde işe başlatan Özdağ’ın kardeşinin de ABD’de CIA Türkiye Masası’nda görevli olduğu ortaya çıktı.

BABASI MUZAFFER ÖZDAĞ TESCİLLİ VATAN HAİNİ

NATO’dan emir alarak 1960 kanlı darbesini hazırlayan komitede yer alan Ümit Özdağ’ın babası Muzaffer Özdağ, Adnan Menderes ve Demokrat Partili isimlerin idamına giden süreçte ABD ile işbirliği içinde vatana ihanet suçu işlemişti.

Aile boyu ABD çıkarlarına hizmet eden Özdağ’ların CIA için özel yetiştirilmiş bir devşirme sülale oldukları iddiaları da Ümit Özdağ tarafından hiç yalanlanmayan konular arasında. Öyle ki, ABD’de bulunan CIA destekli pek çok düşünce kuruluşu Ümit Özdağ’ın kurduğu vakıflara milyonlarca dolar fon aktarmıştı.

KARDEŞİ CIA TÜRKİYE MASASI GÖREVLİSİ

Oğlu, baldızı, babası, ABD vakıflarından milyonlarca dolar fon derken Ümit Özdağ’ın ABD ile asıl kirli işbirliğini ortaya koyan gelişme ise kardeşinin CIA çalışanı çıkması.

Özdağ’ın iki erkek kardeşinden biri olan Hakan Özdağ’ın uzun yıllardır ABD’de yaşadığı ve CIA Türkiye Masası’nda görev aldığı anlaşıldı. Oğlunun ABD Ankara Büyükelçiliği Anaokulunda okuduğu ve baldızını aynı büyükelçilikte referans olarak işe başlattığı sorularını görmezden gelen Özdağ’ın kardeşinin CIA çalışanı olduğunun ortaya çıkması üzerine sessizliğini bozup bozmayacağı merak konusu oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir