6’lı ittifakta ikinci fire! Gelecek Partisi de masadan ayrıldı…

Ali Babacan'ın seçimlere kendi partisi ve logosuyla gireceğini açıklamasının ardından 6'lı ittifaktan bir parti daha ayrılma kararı aldı. Gelecek Partisi de 6'lı masadan ayrıldığını duyurdu.

featured

Gelecek Partisi‘nin seçimlere kendi logosuyla, tek başına gireceğini açıklayan Cuma İçten, bu durumun aylar önce Ahmet Davutoğlu tarafından duyurulduğunu söyledi.

Seçime doğru şekillenen ittifaklar arasındaki 6 siyasi partiden oluşan masa hızla dağılmaya başladı.

Dün Deva Partisi Lideri Ali Babacan’ın seçime kendi logolarıyla gireceklerini söylemelerinin ardından bugün Gelecek Partisi’nden de açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bu masa 2023’ü bile göremez, göreceksiniz.” ifadelerinin üzerinden çok geçmeden, Gelecek Partisi de seçime kendi logolarıyla, tek başlarına gireceklerini duyurdu.

‘SEÇİME TEK KATILACAĞIZ’ VURGUSU

Duyuruyu yapan Gelecek Partili Cuma İçten, seçime tek katılacaklarını söyleyen ilk partinin Gelecek Partisi olduğunu belirtti.

“TEK BAŞINA GİRECEĞİNİ AÇIKLAYAN İLK PARTİYİZ”

Partilerinin bu açıklamayı aylar öncesinden yaptığını belirten İçten, sosyal medya hesabından Parti Lideri Ahmet Davutoğlu’nun daha önce yaptığı bir konuşmayı “Gelecek Partisi aylar öncesinde ilk seçimlere tek başına parti logosu ile gireceğini açıklayan ilk partidir.” sözleriyle yayınladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir