6 ilde 11 yangın devam ediyor! İşte il il yangınlarda son durum…

featured

Orman yangınlarıyla mücadele devam ediyor. Ege ve Akdeniz’i adeta esir alan yangınlarda 8. güne girilirken ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi kesintisiz olarak devam ediyor.

Bakan Pakdemirli son durumu açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Yangınlarda 16 uçak, 9 İHA, 51 helikopter, 1 insansız hava helikopteri, 805 tanker, 155 iş makinesi, yaklaşık 5 bin 200 personel mücadele ediyor.” bilgisini verdi.

38 ilde 163 yangının çıktığını beşirten Bakan Pakdemirli, bu yangınlardan 152 tanesinin söndürüldüğünü kaydetti. Antalya, Muğla, Isparta, Denizli, Balıkesir ve Manisa’daki toplam 11 yangın ise devam ediyor.

İşte 6 ildeki 11 yangınla ilgili son dakika gelişmeleri…

MSB’den Isparta’daki yangın söndürme faaliyetlerine destek

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Isparta Valiliğinin talebi üzerine bölgedeki yangın söndürme faaliyetlerine destek için Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığımızdan itfaiye, arazöz, dozer, su tankeri ve arazi araçları ile personel görevlendirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Isparta’da Kovada Milli Parkı’nda çıkan yangın söndürüldü

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü. Kovada Milli Parkı’nda Denizaltı mevkisindeki ormanlık alanda çıkan yangına, 5 itfaiye, 2 arazöz, çok sayıda yangın söndürme işçisiyle müdahale edildi. Bölge halkı da traktörlerle su taşıyarak ekiplere destek verdi. Yangın, geniş bir alana yayılmadan söndürüldü. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

MSB Denizli’deki yangın için harekete geçti

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Denizli’de çıkan yangına müdahale etmek için 11’inci Komando Tugay Komutanlığının iş makineleri ve personelinin görevlendirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Denizli Valiliğinin talebi üzerine bölgede çıkan yangına müdahale etmek üzere 11’inci Komando Tugay Komutanlığımızdan iş makineleri ve personel görevlendirilmiştir” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir