Ahmet Hakan’dan dikkat çeken Onur Şener yazısı: ‘Siyasi malzeme haline…’

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Ankara’da bir eğlence mekanında öldürülen müzisyen Onur Şener’in ölümüne tepki göstererek “Onur’un aşağılık katiller tarafından katledilmesini, bir siyasi malzeme haline dönüştürmeye çalıştılar” ifadelerini kullandı.

featured
service

Gazeteci Ahmet Hakan, Hürriyet’teki bugünkü yazısında istek bir şarkıyı bilmediği için çalmayan ve yaşanan tartışma sonrası 3 kişi tarafından dövülerek öldürülen müzisyen Onur Şener hakkında dikkat çeken ifadeler kaleme aldı.

Hakan, Şener’i öldüren kişilerin çalıştığı kurumları gündeme getirenlere tepki göstererek “Onur’un aşağılık katiller tarafından katledilmesini, bir siyasi malzeme haline dönüştürmeye çalıştılar” dedi.

Onur Şener cinayetinde karaoke detayı! O cümlesi ile ortalık karıştı

Hürriyet yazarının bugünkü köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

”Onur’un vahşice katledilmesi karşısında milli bir tutum sergiledik” diyorum ama bu tutumun istisnaları da çıktı. Siyasetle delirmiş, siyasetle kafayı bozmuş, siyasetle gözü dönmüş bazı tipler, tabii ki boş durmadılar.

Katillerin çalıştıkları kurumlardan yola çıkarak cinayetin sorumluluğunu bir siyasal görüşün mensuplarına yüklemeye çalışanlar oldu. Bazıları da “Bunlar hep hükümet yüzünden oluyor” türü şeyler söyleyerek saçma sapan mesajlara abandılar.

Dikkat edin! Bu sayıca az azgın tiplerin en temel özelliği şudur: Millet, sağıyla soluyla herhangi bir konuda birleşmişse… Bu tipler acayip rahatsız olurlar. Hemen bir ayrışma konusu bulmaya çalışırlar. Sayıca az ama azgınlıkları çok bu tiplerin en temel ikinci özelliği ise şudur:

Eğer bir olay, herkesin dikkatini çekmişse… Bu azgın azınlık, olayı bir tarafa bırakıp “Ben buradan nasıl bir siyasi kazanç elde edebilirim? Buradan bizim tarafa nasıl bir çıkar sağlarım?” diye bakar. Katilmiş, maktulmüş…

Umurları bile olmaz. Vahşi cinayette de öyle oldu. Onur’un aşağılık katiller tarafından katledilmesini, bir siyasi malzeme haline dönüştürmeye çalıştılar. “Burada durayım. Burada bari siyasi bakmayayım. Hiç değilse burada siyaset gözümü kör etmesin” demediler.

Siyasi nefret, siyasi hırs, siyasi kin, siyasi amaç, siyasi hedef… Bunları insanlıktan çıkarmış durumda. Tek tesellimiz şudur: Neyse ki sayıları, çıkardıkları gürültünün zibilyonda biri bile değil.

 

Ahmet Hakan’dan dikkat çeken Onur Şener yazısı: ‘Siyasi malzeme haline…’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir