İstanbul’da yılbaşında Taksim Meydanı açık mı? 31 Aralık’ta İstiklal Caddesi açık mı?

2023 yılına girmeye sayılı saatler kala İstanbul Taksim'de hummalı bir hazırlık var. Yılbaşı kutlamaları öncesi havadan ve karadan sıkı denetim yapılıyor. İstanbul'da yılbaşı tedbirleri kapsamında bazı caddeler trafiğe kapatılacak. İşte haberin detayları...

featured

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yılbaşı tedbirleri kapsamında havadan denetim yaptı.

Maslak Kışlası’ndan hareket eden jandarma helikopteri, Uskumruköy, Riva ve 16 farklı nokta üzerinde uçuş gerçekleştirerek havadan yılbaşı denetimlerini sürdürdü.

Denetimlerde kural ihlali yapan sürücülerin plakaları helikopter kamerasıyla tespit edilip karadaki ekiplere bildirildi. Trafikte ihlal yapan sürücüler karadaki ekipler tarafından durdurularak ceza kesildi.

Vatandaşların güvenliği için helikopterli denetimin gün boyu sürdüreceği kaydedildi.

TAKSİM’DE ÖNLEMLER

Beyoğlu’nda yılbaşı kutlamalarında güvenlik önlemi almak amacıyla Taksim Meydanı bariyerlerle çevrildi. İstiklal Caddesi’ne gireceklerin polis noktalarından geçeceği belirtilirken, caddeye çıkan diğer yollar tedbir amaçlı kapatıldı.

Beyoğlu’nda yılbaşı tedbirleri kapsamında Taksim ve İstiklal Caddesi’ne çıkan yollar trafiğe kapatılıyor. İstanbul Valiliğinin aldığı karar ile saat 14.00’da İstiklal Caddesi’ne çıkan yolların trafiğe kapatılacağı belirtildi. Vatandaşlar ise alternatif yollara yönlendirildi.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı da demir bariyerlerle kapatıldı. Taksim Meydanı ve çevresinde güvenlik noktaları oluşturuluyor.

MOBİL KOMUTA MERKEZİ KURULDU

Polis, Gezi Parkı’na Mobil Komuta Merkezi TIR’ı kurdu. Güvenlik kameraları da gözden geçirilerek yılbaşı gecesine hazırlandı. Polis ekipleri Gezi Parkı içinde beklerken bazı noktalara da TOMA yerleştirildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir