3.5 saatlik ekonomi zirvesinde piyasaların durumu değerlendirildi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da önemli bir ekonomi toplantısı yapıldı. Bankalar Birliği ev sahipliğindeki toplantıda Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile önde gelen bankaların genel müdürleri, ekonomideki gelişmeleri ve piyasalara yansımasını değerlendirildi.

Bankalar Birliği ev sahipliğindeki toplantıda Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile önde gelen bankaların genel müdürleri, ekonomideki gelişmeleri ve piyasalara yansımasını değerlendirdi.

Yaklaşık 3,5 saat süren toplantının gündeminde, pandemi döneminde alınan önlemlerin normalleşme sürecinde yeni duruma uyumlu hale getirilmesi yer aldı. Bu kapsamda, normal dönem koşullarına uyum ve normalleşme döneminde likidite adımları görüşüldü. Gelişmelerin piyasaya etkisi değerlendirildi.

Edinilen bilgilere göre, pandemi sürecinde alınan önlemlerle çeşitli kesimlere sağlanan kaynağın geri çekilmesi sürecinde enflasyonist baskı azalacak. Fonlama maliyetleri artacak. Kredi maliyetlerinin artacağı bu süreçte mevduat faizlerinde de artış olacak. Ekonomi yönetimi ve bankacılar, toplantıda, bu süreçlerin piyasalara etkilerini değerlendirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
3.5 saatlik ekonomi zirvesinde piyasaların durumu değerlendirildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir