LGS tercih takvimi! 2022 LGS tercihleri ne zaman yapılacak? LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı?

5 Haziran’da yapılan 2022 LGS sınav sonuçları, 30 Haziran’da erişime açıldı. 1 milyonu aşkın öğrencinin girdiği LGS sonuçlarının açıklanmasıyla gözler tercih tarihlerine çevrildi. Peki 2022 LGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2022 LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte LGS tercih takvimine dair bilgiler…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LGS tercih takvimi için heyecan dorukta. MEB’in düzenlediği LGS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler tercih tarihlerine çevrildi. Peki LGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2022 LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte detaylar…

LGS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI MI?

LGS sınav sonuçları, 30 Haziran 2022’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edildi. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS tercih kılavuzu ve tercih takvimi tarihleri LGS sınav sonuçlarının 30 Haziran’da açıklanmasının ardından belli oldu.

LGS TERCİH KLAVUZU İÇİN TIKLAYIN

LGS 2022’de kaç kişi birinci oldu? LGS’de kaç kişi full çekti? 2022 LGS tam puan alanların sayısı…

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu “http://meb.gov.tr”den yayımlandı. Lise tercihleri 4-20 Temmuz’da yapılacak, yerleştirme sonuçları 25 Temmuz’da açıklanacak.

2022 LGS sonuçları açıklandı

LGS TERCİHLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Merkezî yerleştirme; merkez sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları/proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecek.

Öğrenciler, Bakanlığın kullanıma açtığı tercih robotuyla istedikleri yüzdelik dilim aralıklarında hem il hem de ülke düzeyinde okul listelerini ve okullarla ilgili detaylı bilgileri görebilecek. Tercih robotuyla okul türleri, il, ilçe ve 2021’e ait yüzdelik dilimlerine göre arama yapılabiliyor.

LGS 2022 birincisi kim oldu? İşte LGS’nin imam hatipli şampiyonları…

LGS tercih takvimi! 2022 LGS tercihleri ne zaman yapılacak? LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.