2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz’ı öldürdü! DNA testi gerçeği ortaya çıkardı

Isparta'da iki aylık hamile eşi Rabia Yılmaz'ı tabanca ile öldüren, kayınvalidesi Ayfer Aydınlı'yı yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Ayhan Yılmaz cinayetinde üçüncü duruşma görüldü. Sanığın daha önce bebeğin başkasından olduğu yönünde iddiaları üzerine yapılan DNA testi, Adli Tıp Kurumundan gelen raporla açıklandı. Davada bebeğin babası sanık Ayhan Yılmaz çıkarken, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

featured

Isparta’da 21 Haziran günü  Hızırbey Mahallesi’nde meydana gelen olayda Ayhan Yılmaz, 2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz ile konuşmak için onun annesinin evine gitmiş ve burada çıkan kavgada Ayhan Yılmaz, eşine tabanca ile ateş edip, kaçmıştı. Olay sonrası Rabia Yılmaz ile karnındaki bebek hayatını kaybetmiş Yılmaz’ın annesi Ayfer Aydınlı ise başını sıyıran kurşunla yaralanmıştı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI

Hakkında ‘tasarlayarak eşini öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘ateşli silah taşıma kanuna muhalefet’ suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Ayhan Yılmaz, Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesinde üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya sanık Ayhan Yılmaz SEGBİS sistemi ile katılırken, Rabia Yılmaz’ın annesi Ayfer Aydınlı ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

FETÜSE DNA TESTİ YAPILDI…

İlk duruşmada sanık Ayhan Yılmaz, kayınvalidesinin kendisine ‘Sen erkek değilsin, senin çocuğun olmaz’ diyerek bebeğin kendisinden olmadığını iddia etmesi üzerine kendini kaybettiğini ve cinayeti bu yüzden işlediğini savunmuştu. Aynı duruşmada maktulün annesi Ayfer Aydınlı da, iddiaları kabul etmeyip böyle bir söyleminin olmadığını beyan etmişti. Sanığın beyanlarını değerlendiren mahkeme heyeti, olay anında hamile olan Rabia Yılmaz’ın bebeğinin, Ayhan Yılmaz’dan olup olmadığının tespiti için DNA testi yapılmasını talep etmişti. Bunun üzerine Adli Tıp Kurumundan gelen rapor mahkeme başkanı tarafından açıklandı. Gelen ATK raporuna göre bebeğin babası yüzde 99 sanık Ayhan Yılmaz çıktı. Mahkeme başkanı tarafından dosya mütalaasının verilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. İddia makamı esas hakkındaki mütalaasını hazırlamak için süre istedi ve duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir