100 bin erkeği dolandıran jigolo çetesi, mağdur erkeklere çıplak fotoğraflarıyla şantaj yapmış

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jigolo yapma vaadiyle 100 bine yakın kişiyi dolandıran, bazı mağdurlara şantaj yapan ve İstanbul Siber Polisleri’nin operasyonuyla çökertilen çetenin bir internet kafede çalışanı olan 22 yaşındaki mağduru E.A., yakın bir arkadaşının “Çok para kazanırsın” tavsiyesi üzerine çetenin açtığı internet sitesine girdiğini ve o arkadaşının da çete üyesi olduğunu öğrendiğini anlattı.

“PARA YATIRIP ÖZEL FOTOĞRAFLARIMI YOLLADIM”

Sabah’tan Emir Somer’in haberine göre Mağdur E.A. yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Bin lira para yatırarak internet sitelerine üye oldum. Önce kişisel bilgilerimi aldılar. Daha sonra benden özel fotoğraflar yollamamı istediler.

“ÇIPLAK FOTOĞRAFLARIMLA BENİ TEHDİT ETTİLER”

Ben de gönderdim. Fotoğraflarımla “Seni yakınların, ailen ve çevrene rezil edeceğiz. Demek jigolo olmak istiyorsun. Sen kim jigolo olmak kim?” diyerek para talep ettiler ve “Para yatırmazsan ailene durumu anlatırsın” diyerek şantaj yaptılar. Dolandırdılar; dalga geçtiler, bir de şantaj yaptılar. Dolandırıcılara “Param yok” dedim. Bankadan bana 20 bin lira kredi çektirdiler.”

ÜÇÜNCÜ KEZ DOLANDIRDIKLARI BİLE OLMUŞ

100 bin kişilik özel bir veri tabanı oluşturdukları iddia edilen çete üyelerinin; E.A. gibi çok sayıda mağduru şantaj yoluyla ikinci hatta üçüncü defa dolandırdığı da iddia ediliyor. Mağdurların meslek, iletişim ve fiziksel özellikleri gibi bilgileri toplayıp fişlemeler yapan çetenin mağdur profili de çıkarıldı.

13 BİN KİŞİNİN VERİLERİNİ TOPLAMIŞLAR

Operasyonda ele geçirilen ve muhafaza altına alınan sekiz bilgisayarın 1’inden 13 bin kişinin verilerinin çıktığı belirtildi. Çete üyelerinin mağdurları hazırladıkları kataloglarla tuzağa düşürdükleri de belirtilmişti. Gözaltına alınan şüphelilerden 7’si cezaevine yerleştirilmiş, diğer şüpheli ise “Adli Kontrol” kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

100 bin erkeği dolandıran jigolo çetesi, mağdur erkeklere çıplak fotoğraflarıyla şantaj yapmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.